125838991_288767072405607_6463062536692887325_n

Kovács Helga tanársegéd II. helyezést ért el a 2019/20-as Ujvári János diplomadíj-pályázaton

Karunk oktatója II. helyezést ért el Szerzői jog kategóriában

Lezárult a 2019/20-as Ujvári János diplomadíj-pályázat

A 2019-2020-as tanévben nyolcadik alkalommal hirdették meg az Ujvári János diplomadíj-pályázatot. A pályázat célkitűzése felkelteni a felsőoktatásban tanuló hallgatók érdeklődését a szellemitulajdon-védelem jelentősége iránt. A pályázat keretében a tanulmányaik végéhez közeledő hallgatók diplomadolgozatuk témáját vizsgálják meg szellemitulajdon-védelmi szempontból. Ehhez kapcsolódóan megismerik a szellemitulajdon-védelem alapjait, betekintést kapnak eszközrendszerének gazdasági és jogi jelentőségébe, és olyan tudásra tesznek szert, amit a későbbiekben munkavállalóként, kutatóként vagy mérnökként is hasznosíthatnak.

Az idei évben is öt kategóriában hirdette meg az SZTNH a pályázatot: szabadalom/használatiminta-oltalom, védjegy és földrajzi árujelzők, formatervezésiminta-oltalom, szerzői jog és szellemi tulajdon gazdasági szerepe.

21 hallgató adta le a pályázati anyagát. Közülük 12 hallgatót javasolt az értékelő bizottság díjazásra.

Díjazottak 2020-ban:

A szellemitulajdon-védelem gazdasági szerepe kategóriában:
Németh Réka, I. helyezett.
Andó Marcell, II. helyezett
Simó János, III. helyezett.

Szabadalom és használatiminta-oltalom kategóriában:
Fellegi Emese, I. helyezett

Dr. Pásztor Balázs László, I. helyezett

Szűcs Letícia Mónika, II. helyzett

Tőzsér Lilla, III. helyzett

Szaplonczay Márton, III. helyezett

Végjegyoltalom kategóriában:
Vindics Tamás, I. helyezett

Szerzői jog kategóriában:
Károlyi Lili, I. helyezett.
Kovács Helga, II. helyezett.
Dudás Fanni Anna, III. helyezett.

Gratulálunk a díjazottaknak és sok sikert kívánunk a pályázaton megszerzett szellemitulajdon-védelmi ismereteik hasznosításához.

(Forrás: Szellemi Tulajdon Nemzeti hivatala honlapja)