Ballagok_honlapra

Rendhagyó Ballagási és oklevélátadó ünnepséggel illetve sárgulási fogatos felvonulással búcsúztatta a 2020/2021-es tanévet a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara

Rendhagyó Ballagási és oklevélátadó ünnepséget tartott 2021. június 25-én a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara. Az rendezvényt a kar Hódmezővásárhely, Andrássy út 15. szám alatti épületének udvarán rendeztük meg.

Az elnökség tagjai, Dr. Berényi Károly Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város alpolgármestere, Dr. Mikó Edit egyetemi docens, karunk dékánja, Dr. Komarek Levente egyetemi docens, karunk oktatási dékánhelyettese, valamint Dr. Jakab Péter egyetemi docens, karunk általános dékánhelyettese, illetve Dr. Csiba Anita adjunktus asszony, a mérnöki alapképzési szakok évfolyamfelelős oktatója köszöntötték az egybegyűlteket. Az ünnepségen többek között Dr. Mikó Edit dékán asszony mondott beszédet. A végzősök nevében pedig Ormódi Béla Márton III. évfolyamos mezőgazdasági mérnöki szakos hallgató búcsúzott az intézménytől és a várostól.
Az eseményen Dr. Mikó Edit dékán asszony egyetemi és kari kitüntetéseket, valamint hallgatói jutalmakat adott át. A Szegedi Tudományegyetem Szenátusa címzetes egyetemi docens kitüntető címet adományozott Sipos József, okleveles növényorvos, agrármérnök, mérnöktanár, a Sumi Agro Hungary Kft. Csongrád- Csanád megyei szaktanácsadója számára. „Pro Facultate” kitüntetésben részesült Földi Elek István, a kar nyugalmazott oktatástechnikusa. Nagy Tímea, a Dékáni Hivatal Tanulmányi és Továbbképzési Osztályának tanácsosa pedig Dékáni Elismerő Oklevelet vehetett át.
Kiváló tanulmányi eredményéért és közösségi munkájáért elismerésben részesült Tóth-Sári Szilvia, vidékfejlesztési agrármérnöki szakos hallgató, illetve Ormódi Béla Márton, mezőgazdasági mérnöki szakos hallgató.
Az Oklevélátadó ünnepségen elsőként ménesgazda felsőoktatási szakképzési szakon Angyal Adrienn Dóra, Cékus Noémi, és Kara Mónika vette át oklevelét, majd a mezőgazdasági felsőoktatási szakképzési szakon Lele Adrienn, Besenyei Dénes, Kneifel Nóra, Kurusa Mercédesz, Mig Kitti Júlia, Patik Ádám és Petrina Attila kapta meg a végzettségét igazoló okiratot.
Mezőgazdasági mérnöki alapképzési szakon Balog Dávid és Tóth Renáta vette át az ünnepségen diplomáját. Mezőgazdasági mérnöki angol nyelvű alapképzési szakon pedig Ma Jiayi, Shoukat Muhammad Haseeb és Manj Faisal Mahmood Khan külföldi hallhatók vehették át oklevelüket Dr. Mikó Edit dékántól.
A délelőtti ballagáson megkapták szalagjaikat és fokost vehettek át a sárguló diákok, akik délután Sárgulási fogatos felvonuláson járták végig Hódmezővásárhely utcáit. A harmadéves mezőgazdasági mérnöki, vadgazda mérnöki, illetve vidékfejlesztési agrármérnöki BSc szakos hallhatók ünnepeltek együtt Hódmezővásárhely lakosságával.