SZTE MGK 2017. december

2017. december 12.

Az SZTE Sófi József a Szegedi Tehetségekért Alapítvány 2018-ban is ösztöndíjakkal támogatja a kiemelkedő tanulmányi és tudományos eredményekkel rendelkező egyetemi hallgatókat. Az Alapítvány ösztöndíjaira 2018. február 14. (szerda) 12 óráig lehet pályázni.

2017. december 06.

A Mezőgazdasági Kar II. évf. mezőgazdasági mérnök és vadgazda mérnök szakos hallgatói, valamint a II. évf. mezőgazdasági mérnök szakos külföldi hallgatók 2017. december 5.-én tanulmányi kiránduláson vettek részt az Országos Meteorológiai Szolgálat Szegedi Meteorológiai Obszervatóriumában, ahol megtekintették a napi észlelési gyakorlatban használatos műszereket, azok egy részét működés közben figyelték meg, tájékoztatták őket az alkalmazott szoftverekről, továbbá betekintést kaptak az intézmény működésébe.

2017. október 17.

Nyilvánosságra hozta a legjobb feltörekvő kelet-európai és közép-ázsiai felsőoktatási intézmények 200-as listáját a Quacquarelli Symonds (QS). A rangsorban a 27. helyen végzett a Szegedi Tudományegyetem, ezzel a vizsgált intézmények legjobb egy százalékában szerepel.