SZTE MGK 2019. május

2019. április 08.

2019. április 15., 10:00 óra

2019. április 05.

A világ 200 legjobb egyeteme közé került a Szegedi Tudományegyetem a Times Higher Education legújabb rangsorán, amely a felsőoktatási intézmények gazdasági, társadalmi hatását és felelősségvállalását vizsgálta. A rangsorban a Szegedi Tudományegyetem a 101-200. helyen szerepel, a minőségi oktatást mérő lista szerint pedig a legjobb magyarországi intézmény.

2019. február 18.

Korszerű újításokat vezet be az SZTE Mezőgazdasági Kara: a cél, hogy a végzett szakemberek a digitális tudást az agrárszektorban is kamatoztatni tudják. A nemzetközileg is elismert kar felsőoktatási szakképzésekkel, alap- és mesterszakokkal várja a jövő agrárszakembereit.

2019. február 18.

Együttműködési megállapodást kötött a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara és az Agrárgazdasági Kutató Intézet. A megállapodás célja, hogy új lendületet kapjon a közös munka, és ennek pozitív hatása érzékelhető legyen az oktatásban is.

2019. február 18.

Tejelő szarvasmarháknak fejleszt takarmányt a hároméves projekt keretében a Hód-Mezőgazda Zrt. és a Szegedi Tudományegyetem. Céljuk olyan termék előállítása, melyekkel felválthatják a külföldről behozott árut.