koncert_cover

Komolyzenei kamarakoncertet adott az SZTE MGK-n a Szegedi Fagott-Négyes

A 24. Őszi Kulturális Fesztivál idén a vásárhelyi Karon is színesítette a városlakók és az egyetemi polgárok hétfőjét.

Az SZTE NKI Kulturális Iroda idén októberben huszonnegyedik alkalommal rendezi meg az egyetem összművészeti fesztiválját, az Őszi Kulturális Fesztivált. A több mint egy hónapig tartó rendezvénysorozat célja, hogy az egyetemen működő művészeti csoportok és művészi ambíciókkal rendelkező hallgatók mellett neves előadó- és alkotóművészek mutatkozhassanak be az egyetem közönsége előtt.

Október 14-én hétfőn a Mezőgazdasági Karon a vásárhelyi polgárok is részesei lehettek a Fesztiválnak. Kérésünkre Vizsolyi Lívia fagottművész, az SZTE Zeneművészeti Karának oktatója, a Szegedi Szimfonikus Zenekar örökös tagja, Artisjus díjas előadó, Greksa Márta hegedűművész, Rácz Gábor mélyhegedűművész és Tóth -Németh Henrietta csellóművész, a Szegedi Szimfonikus Zenekar tagjai, vállalták, hogy egy, a publikum számára ingyenes koncerttel hozzájárulnak az egyetemi kulturális élet még színesebbé tételéhez.

IMG_20191014_190454IMG_20191014_190535IMG_20191014_190829

Műsor:

G.Fr.Handel: Tüzijáték Suite Menuett

La Paix

La Rejouissance

Anonymus: Duó

F.Danzi: Quartett Op .43 in B

Mozart: részlet a Varázsfuvola c. operából

C.Stamitz: II.Quartatt

J.B.Boismortier: Gaiment