Vadászat

Állami vadászvizsgára felkészítő tanfolyam indul

A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Mezőgazdasági Kara Állami Vadászvizsgát megelőző tanfolyamot indít.

A vadászvizsgát megelőző tanfolyam jogszabályi hátterét a vidékfejlesztési miniszter „126/2013. (XII.17.) VM rendelete a vadászvizsgát megelőző tanfolyamról és a vadászvizsgáról” tartalmazza.

A jelentkezés feltétele:

• Minden magyarországi lakóhellyel rendelkező, 17. életévét betöltött magyar állampolgár, vagy a Magyar Köztársaság területén állandó tartózkodásra jogosító személyi igazolvánnyal rendelkező, 17. életévét betöltött nem magyar állampolgár.
  • A tanfolyamra az ország bármely megyéjében lakó állampolgár jelentkezhet.

A képzés időtartama, jellege, helyszíne:

• Időtartama 100 óra (70 óra tantermi előadás és 30 óra gyakorlati foglalkozás).
  • A tanfolyam hossza 10 hét.
  • A foglalkozások ideje péntekenként 14.00 órai kezdéssel 5x45 perc és szombatonként 8.00 órai kezdéssel 5x45 perc 10 héten keresztül.
  • A tantermi előadások helye a SZTE MGK (6800 Hódmezővásárhely, Andrássy u. 15.
  • A gyakorlati foglalkozások közeli lőtereken és vadászterületeken lesznek megtartva.

A képzés díja (a jelentkezést követően, értesítés alapján átutalással fizetendő):

• Teljes díj 125.000 Ft
  • Az SZTE volt hallgatóinak 115.000 Ft
  • Az SZTE dolgozóinak 110.000 Ft
  • Az SZTE hallgatóinak 100.000 Ft

A vizsgadíj 20.000 Ft, ezt a tanfolyam díja nem tartalmazza.

A tanfolyam díja tartalmazza:

• tematika szerinti elméleti és gyakorlati oktatást,
  • saját tananyagainkat az elméleti képzéshez kapcsolódóan digitális formában,
  • számonkérést, ismeretellenőrzést a Tanfolyam során,
  • tudásszint felmérést a Tanfolyam végén,
  • gyakorlati bemutatót a vadászterületeken (tematika szerint),
  • lőtéri gyakorlati oktatást, gyakorlást (tematika szerint),
  • egy gyakorló „rotte” anyagköltségét (25 db sörétes lőszer és korong, valamint 4 db golyóslőszer),
  • a vadászvizsga időpontjának egyeztetését

Jelentkezési szándéka esetén kérjük, hogy az [INNEN LETÖLTHETŐ] jelentkezési lapot kitöltve, címünkre (SZTE Mezőgazdasági Kar Tanulmányi és Továbbképzési Osztály, 6800 Hódmezővásárhely, Andrássy út 15.) visszaküldeni szíveskedjen. A jelentkezési lap beérkezésével automatikusan regisztráljuk a képzésre.

A tanfolyam kellő számú jelentkező esetén indul!

A tanfolyam indulásának feltétele min. 10 fő jelentkezése. Maximum létszám 20 fő, amely a jelentkezések (regisztráció) időpontja szerint automatikusan töltődik fel.

A képzéssel kapcsolatos egyéb tudnivalókról és a befizetésről a tanfolyamkezdést megelőzően küldünk értesítést.

Érdeklődni:

• jelentkezéssel kapcsolatos információk: Barna Péter osztályvezető (e-mail: barna@mgk.u-szeged.hu, telefon: 62/532-993);
  • tanfolyam szakmai részleteivel kapcsolatos információk: Dr. Majzinger István intézetvezető (e-mail: mi@mgk.u-szeged.hu, telefon: 62/532-990/116 mellék).