Növények Napja logo

Fókuszban: a batáta - Növények Napja 2017.

A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara és a SZAB Növénytermesztési és Növénynemesítési Munkabizottsága, kapcsolódva az Európai Növénytudományi Társaság (EPSO) „Fascination of Plants Day: Növények Napja” nemzetközi programsorozatához,

FÓKUSZBAN: A BATÁTA

címmel szakmai napot rendez.

Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kar („A” előadóterem) Hódmezővásárhely, Andrássy út 15.
Időpont: 2017. május 12., péntek, 10:00-12:00

PROGRAM

• Régi - új kultúrnövényünk: a batáta - Monostori Tamás (Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kar)

• A batátatermesztés és -piac aktualitásai - Váraljai Tamás és Váraljai László (Bivalyos Tanya Kft.)

• Batáta-termesztési kísérletek a NAIK ZÖKO szegedi kutatóállomásán - Bráj Róbert és Marótiné Tóth Klára (NAIK ZÖKO Szegedi Kutatóállomás)

• Batáta-termesztési kutatások az SZTE Mezőgazdasági Karán - Szarvas Adrienn (SZTE Mezőgazdasági Kar)

• A batáta szerepe a kisgyermekek táplálkozásában - Lantos Ferenc (SZTE Mezőgazdasági Kar)

• Batáta-termesztési tapasztalatok a világ körül - Afrika, Azori-szigetek, Izrael - Váraljai Tamás, Bráj Róbert, Szarvas Adrienn, Monostori Tamás