Wellmann

XV. Wellmann Nemzetközi Tudományos Konferencia

2017. május 3-án volt a XV. Wellmann Nemzetközi Tudományos Konferencia Hódmezővásárhelyen, a Mezőgazdasági Karon.

A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara, a Temesvári Agrár- és Állatorvostudományi Egyetem Agrárökonómiai Kara, valamint a Magyar Tudományos Akadémia Szegedi Területi Bizottság Mezőgazdasági Szakbizottsága 2017. május 3-án rendezte meg a XV. Wellmann Nemzetközi Tudományos Konferenciát Hódmezővásárhelyen, a Mezőgazdasági Karon. A "Towards sustainable agriculture: an interdisciplinary approach" című rendezvényen 5 szekcióban összesen 24 előadásban és 25 poszteren számoltak be kutatásuk eredményeiről a résztvevők, akik a hazai egyetemek és kutatóintézetek mellett, törökországi, romániai és szerbiai intézményekből érkeztek. A prezentációk tematikája az agrárium legszélesebb körét ölelte fel, az kertészettől a vadgazdálkodásig, az agrárökonómiától az állattenyésztésig. Az előadások és poszterek összefoglalóit ISBN-nel rendelkező kiadvány formájában kapták meg a résztvevők, a teljes cikkek a Kar Review on Agriculture and Rural Development című lapjában fognak megjelenni. A konferencia szakmai programját kulturális program és szakember-találkozó vacsora zárta.