Az SZTE MGK hallgatói a meglátogatták a Szegedi meteorológiai obszervatóriumot

A Mezőgazdasági Kar II. évf. mezőgazdasági mérnök és vadgazda mérnök szakos hallgatói, valamint a II. évf. mezőgazdasági mérnök szakos külföldi hallgatók 2019. november 11.-én tanulmányi kiránduláson vettek részt az Országos Meteorológiai Szolgálat Szegedi Meteorológiai Obszervatóriumában, ahol megtekintették a napi észlelési gyakorlatban használatos műszereket, azok egy részét működés közben figyelték meg, tájékoztatták őket az alkalmazott szoftverekről, továbbá betekintést kaptak az intézmény működésébe.

A csoportot Tóth Tamás meteorológus, intézményvezető kalauzolta az Obszervatóriumban. A kb. másfél óra tartamú bemutatót követően Tóth Tamás válaszolt a hallgatók által fölvetett kérdésekre.

A_ballonszonda_folbocsatas_elokeszuletei_2
A ballonszonda fölbocsátás előkészületei
A_ballonszondara_kerulo_erzekelo_egyseg
A ballonszondára kerülő érzékelő egység