Emléktáblaavatás Dr. Fekete Gyula születésének 100. évfordulója alkalmából

Dr. Fekete Gyula születésének 100. évfordulója alkalmából a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara emléktáblaavatással tisztelgett a hódmezővásárhelyi agrár közép- és felsőoktatás megalapítójának emléke előt.

Fekete Gyula 1920-ban született Jászárokszálláson, diplomáját a Kolozsvári Mezőgazdasági Akadémián szerezte. 1950-ben vette át igazgatói kinevezését a Mezőgazdasági Gimnázium élére. Ettől az időponttól kezdve neve és tevékenysége szorosan összefonódott a vásárhelyi mezőgazdasági szakoktatás kibontakozásával és fejlődésével. Kiemelkedő szerepe volt a felsőfokú Mezőgazdasági Technikum megalapításában, az intézmény igazgatójaként fáradhatatlanul dolgozott a szaktanszékek létrehozásán. 1972-ben létrejött a Szegedi Élelmiszeripari Főiskola vásárhelyi Állattenyésztési Kara, melynek Fekete Gyula igazgatója, majd főigazgató-­helyettese volt nyugállomány­ba vonulásáig, 1980-ig.

Életművének, pályafutása legfontosabb alkotásának tekintette a kart. Nyugdíjazása nem jelentette a kapcsolat megszakítását, hosszú éveken át tovább oktatott a Vadgazdálkodási Tanszéken, melyet szintén ő alapított. Sokáig részt vett a kar minden jelentősebb rendezvényén, így ismerték és becsülték fiatalabb munkatársai is. Munkáját számos kitüntetéssel honorálták, legutóbb 2004-ben Hódmezővásárhely Pro Urbe díjjal tüntette ki. Fekete Gyula néhány nappal a 92. születésnapja után hunyt el.

Munkásságának tiszteletre Karunk 2020.január 31-én emléktáblát helyezett el Dr. Fekete Gyula családjának, barátainak és volt kollégáinak jelenlétében.

_DSC2578 _DSC2582 _DSC2586 _DSC2587 _DSC2593 _DSC2601 _DSC2607 _DSC2611 _DSC2613