Szegedi Tudományegyetem, Mezőgazdasági Kar Ahol tudás és szándék találkozik

Ezüst- és bronzérem a Gazdászversenyen

gazdaszverseny-web-uj
2013. augusztus 31.

A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara 2013. augusztus 30-án részt vett a VII. Kaposvári Állattenyésztési Napok keretén belül megrendezett V. Országos Agrár-felsőoktatási Intézmények Gazdászversenyén. Karunkat két csapat képviselte. A versenyen 8 hazai és 1 erdélyi csapat vett részt. A hódmezővásárhelyi 1-es csapat tagjai voltak Pesztránszki Rita, Kurunczi Péter és Gajda Péter III. évfolyamos hallgatók. A 2-es csapat tagjai Farsang Alexandra, Nagypál Virág és Kis István II. éves hallgatóink voltak. A verseny két részből tevődött össze, egy elméleti versenyből és egy gyakorlati, show jellegű (ügyességi, gyorsasági) versenyből. Csapataink kiemelkedő teljesítményt nyújtottak az elméleti fordulóban, ugyanis az elméleti verseny végén az 1-es csapatunk a II. helyen állt, míg a 2-es csapatunk az I. helyen várta a gyakorlati show-versenyt. Karunk két csapata nagyszerűen helytállt a versenyeken. Összesítésben az 1-es csapatunk az előkelő III. helyen végzett, míg a 2-es csapatunk a II. helyet szerezte meg. A csapatok felkészítő tanára Benk Ákos adjunktus úr volt. Gratulálunk a szép teljesítményükhöz és az értékes helyezéseikhez.

További fotók