Szegedi Tudományegyetem, Mezőgazdasági Kar Ahol tudás és szándék találkozik

Hírek  --  Hírek  --  MGK Hírarchívum  --  2014. január

Új lehetőségek a kertészeti gyakorlati képzésben a Mezőgazdasági Karon

Delkertesz-web

Az SZTE Mezőgazdasági Kara és a DélKerTÉSZ között formálódó együttműködés több területen nyit új lehetőségeket a hallgatók számára gyakorlati tudásuk elmélyítésére.

2014. január 17.

Az SZTE Mezőgazdasági Kara és a DélKerTÉSZ (Délalföldi Kertészek Szövetkezete) között formálódó együttműködés több területen nyit új lehetőségeket a hallgatók számára gyakorlati tudásuk elmélyítésére. A Szövetkezet - az általa integrált termelői hálózaton belül - a kertészeti kultúrák széles körének termesztésében tud szakmai gyakorlatot biztosítani a hallgatók számára, emellett ugyanakkor lehetőség nyílik a logisztika és a gazdálkodás egyéb területein való tapasztalatszerzésre is. A hallgatók megismerhetik a TÉSZ–ÉSZ Nonprofit Kft. (Zöldség-Gyümölcs Értékesítő Szövetkezetek Szaktanácsadó Szervezete) által szervezett kísérleteket, és lehetőséget kapnak szakdolgozati, illetve tudományos diákköri munkák készítésére is.

A DélKerTÉSZ által 2014. január-februárban szervezett továbbképzések tematikája és időpontjai.