Kari TDK eredmények

A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karán 2018 december 5-én megrendezésre került Tudományos Diákköri Konferenciájának végeredménye


ÁLLATTUDOMÁNYI ÉS VADGAZDÁLKODÁSI SZEKCIÓ

1. Langó Dániel (IV. évfolyam, nappali tagozat):
A HŐSTRESSZ HATÁSA A TEJELŐ SZARVASMARHÁK TERMELÉSI ÉS REPRODUKCIÓS MUTATÓIRA
Konzulens: Mikó Józsefné Dr. habil. Jónás Edit egyetemi docens
Dr. Pinnyey Szilárd adjunktus

2. Kondász Andrea (IV. évfolyam, nappali tagozat):
ŐZLÉTSZÁM MEGHATÁROZÁSA POPULÁCIÓ-REKONSTRUKCIÓVAL BÉKÉS MEGYÉBEN
Konzulens: Dr. Majzinger István egyetemi docens



NÖVÉNYTUDOMÁNYI ÉS ÖKONÓMIAI SZEKCIÓ

1. Pap László (IV. évfolyam, nappali tagozat):
KÖRNYEZETKÍMÉLŐ TÁPANYAGPÓTLÁSI MEGOLDÁSOK AZ ÉDESBURGONYA TERMESZTÉSÉBEN
Konzulens: Dr. Monostori Tamás főiskolai tanár

2. Farkas Ádám (IV. évfolyam, nappali tagozat):
ROZSDAGOMBA REZISZTENCIAGÉNEK ELŐFORDULÁSÁNAK MOLEKULÁRIS VIZSGÁLATA ŐSZI BÚZA GENOTÍPUSOKBAN
Konzulens: Dr. Monostori Tamás főiskolai tanár
Körmöczi Péter tudományos munkatárs

3. Turi Edvin (IV. évfolyam, nappali tagozat):
AZ ALMA (MALUS X DOMESTICA BORKH.) BELTARTALMI ÉRTÉKÉNEK JAVÍTÁSA LOMBTRÁGYA KEZELÉSSEL EGY VAJDASÁGI ÜLTETVÉNYBEN
Konzulens: Szarvas Adrienn tanársegéd




A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karán 2016. december 7-én megrendezésre került Tudományos Diákköri Konferenciájának végeredménye
Növény- és Állattudományi Szekció


I. díj:
Dobos Dorina:
A modern genetikával rendelkező vemhes és szoptatós kocák igényeit kielégítő komplex premix hatásai
Konzulensek: Dr. Deim Zoltán, Dr. habil Horváth József

II. díj:
Sisa Tamás:
Doubled haploid búzatörzsek tenyészkerti vizsgálata és szelekciója
Konzulensek: Dr. Monostori Tamás, Dr. Pauk János

III. díj:
Festő Dávid Róbert:
Különböző adagú műtrágyakezelések hatásának vizsgálata az őszi búza termesztésben
Konzulensek: Dr. Jakab Péter, Dr. habil Komarek Levente

III. díj:
Köteles Dávid:
A sertéstenyésztés aktuális kérdéseinek vizsgálata
Konzulensek: Mikó Józsefné Dr. Jónás Edit, Utasi Csaba


A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karán 2016. május 4-én megrendezésre került Tudományos Diákköri Konferenciájának végeredménye

ÁLLATTENYÉSZTÉSI ÉS VADGAZDÁLKODÁSI SZEKCIÓ

 

I. díj

Gyöngyösi Dávid (III. évfolyam, nappali tagozat):
A mezei nyúl teríték-összetételének vizsgálata és hasznosításának értékelése a
Hódmezővásárhelyi Szakszervezeti Vadásztársaság területén
Konzulens: Dr. Majzinger István egyetemi docens

II. díj

Futó Szabolcs (III. évfolyam, levelező tagozat):
Őshonos magyar tyúkfajták értékmérő tulajdonságainak vizsgálata
Konzulens: Dr. Benk Ákos adjunktus

III. díj

Szalai Szilvia (III. évfolyam, nappali tagozat):
Különféle paraméterek alakulása a mozgáskép függvényében, egy tejhasznú tehenészetben
Konzulens: Mikó Józsefné Dr. Jónás Edit főiskolai docens
Dr. Pinnyey Szilárd adjunktus

 

NÖVÉNYTUDOMÁNYI ÉS KERTÉSZETI SZEKCIÓ

I. díj

Zoltán Gábor (II. évfolyam, nappali tagozat):
Különböző levéltrágyák hatásának vizsgálata a kukoricatermesztésben
Konzulens: Dr. Jakab Péter főiskolai docens Dr. Komarek Levente főiskolai docens

II. díj

Rusz Miklós (III. évfolyam, nappali tagozat): Repce szomatikus sejt-növény rendszer kialakítása
Konzulens: Dr. Monostori Tamás főiskolai tanár Prof. Dr. Pauk János MTA doktora, egyetemi magántanár

 

 

A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karán 2014. december 3-án megrendezésre került Tudományos Diákköri Konferenciájának végeredménye

 

AGRÁRTUDOMÁNYI SZEKCIÓ

 

I. díj

Tóth Violetta (III. évfolyam, nappali tagozat):

Magyartarka tehenek küllemi paramétereinek vizsgálata családi gazdaságban

Konzulens: Mikó Józsefné Dr. Jónás Edit főiskolai docens

II. díj

Németh Dzsenifer (III. évfolyam, nappali tagozat):

Az őszi árpa mikrospóra-tenyésztés módszerének fejlesztése

Konzulensek: Dr. Monostori Tamás főiskolai tanár, Hódiné Szél Margit, főiskolai docens Dr. Mihály Róbert, tudományos munkatárs

III. díj

Kis István (III. évfolyam, nappali tagozat):

Holstein-fríz tehenek tőgyének küllemi paraméter vizsgálata a tejtermeléssel összefüggésben

Konzulens: Mikó Józsefné Dr. Jónás Edit, főiskolai docens

 

VADGAZDÁLKODÁSI ÉS TERMÉSZETVÉDELMI SZEKCIÓ

 

I. díj

Nagy Attila (III. évfolyam, nappali tagozat)

Az árvíz nagyvadállományra gyakorolt hatásainak vizsgálata a Gemenci Erdő- és Vadgazdaság Zrt. Gemenci Vadászterületén

Konzulens: Dr. Majzinger István egyetemi docens

II. díj

Pintér Ágnes (III. évfolyam, levelező tagozat)

Az aranysakál (canis aureus) elterjedésének újabb viszgálata Magyarországon

Konzulens: Pappné Nagypál Judit, tanársegéd


A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karán 2012. december 6-án megrendezésre került Tudományos Diákköri Konferenciájának végeredménye:

 

 

ÁLLATTUDOMÁNYI SZEKCIÓ

 

 

I. díj

Tóth Kornélia (IV. évfolyam, nappali tagozat):

Módszertani javaslat egyes klimatikus tényezők mezei nyúlra kifejtett hatásainak vizsgálatához.

Konzulens: Dr. Majzinger István egyetemi docens

II. díj

Gajda Péter (III. évfolyam, nappali tagozat):

A budapesti magasröptű keringők röpteljesítményének vizsgálata

Konzulens: Benk Ákos adjunktus

III. díj

Farsang Alexandra (II. évfolyam, nappali tagozat):

Termelési adatok elemzése Csongrád megye kiemelkedő holstein-fríz tenyészeteiben

Konzulens: Mikó Józsefné Dr. Jónás Edit adjunktus

 

 

NÖVÉNYTUDOMÁNYI SZEKCIÓ

 

 

I. díj

Matusek Norbert (III. évfolyam, levelező tagozat):

Talajművelési rendszerek vizsgálata a Vásárhelyi Róna Kft. kukorica termesztésében

Konzulensek: Dr. Kristó István főiskolai docens

Mészárosné Herbich Katalin tudományos segédmunkatárs

Máté Imre növénytermesztési ágazatvezető

II. díj
Varga Renáta (IV. évf., nappali tagozat) és Horváth Réka (III. évf., nappali tagozat):

N-ellátás hatása három szegedi őszi búza fajta fejlődésére és klorofill-tartalmára

Konzulensek: Dr. Kristó István főiskolai docens

Dr. Petróczi István Mihály osztályvezető

III. díj

Prohászka Martin (IV. évfolyam, nappali tagozat):

Hagyományos és kíméletes talajművelési rendszerek vizsgálata az őszi búza termesztésében családi gazdaságunkban

Konzulens: Dr. Kristó István főiskolai docens

Varga Szabolcs (IV. évfolyam, levelező tagozat)

Békés megyei talajok NPK-ellátottságának és összetételének változása 2005 és 2009 között

Konzulens: Dr. Kristó István főiskolai docens

 

 

A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karán 2012. március 28-án megrendezésre került Tudományos Diákköri Konferenciájának végeredménye:


I. díj:

Farkas Csaba (III. évfolyam, levelező tagozat):

A retrieverek gyakorlati használata és gazdasági jelentősége az apróvad gazdálkodásban

Konzulensek: Dr. Pinnyey Szilárd adjunktus

Mikó Józsefné Dr. Jónás Edit adjunktus

II. díj:

Varga Ákos (III. évfolyam, nappali tagozat):

Eke és kultivátor alkalmazásának összehasonlítása a kukorica alapművelésében

Konzulens: Dr. Kristó István főiskolai docens

III. díj:

Bakos Krisztina Erzsébet (III. évfolyam, nappali tagozat):

Biológiai tartósítószerek alkalmazása a silókukorica silózásban

Konzulensek: Prof. Szűcsné Dr. Péter Judit egyetemi tanár

Dr. Avasi Zoltán főiskolai docens

 


A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karán 2010. december 8-án megrendezésre került Tudományos Diákköri Konferenciájának végeredménye:

 

NÖVÉNYTUDOMÁNY ÉS TAKARMÁNYOZÁS SZEKCIÓ


I. díj:

Fodor Mária Ágnes (IV. évfolyam, levelező tagozat):

Az évjárat és a vízellátottság hatása a kukoricahibridek tőszámreakciójára

Konzulensek: Dr. Kristó István főiskolai docens

Dr. Széll Endre tudományos osztályvezető

II. díj:

Makó István (IV. évfolyam, nappali tagozat):

Clearfield technológia a napraforgó termesztésben

Konzulensek: Dr. Kristó István főiskolai docens

Gazdagné dr. Torma Mária főiskolai tanár

III. díj:

Olasz Lajos (III. évfolyam, nappali tagozat):

A repce mikrospóratenyésztés technológiai fejlesztése

Konzulensek: Dr. Monostori Tamás főiskolai tanár

Dr. Mihály Róbert tudományos munkatárs

Hallgatói díj:

Olasz Lajos (III. évfolyam, nappali tagozat):

A repce mikrospóratenyésztés technológiai fejlesztése

Konzulensek: Dr. Monostori Tamás főiskolai tanár

Dr. Mihály Róbert tudományos munkatárs

Legjobb előadó díja:

Joó Ferenc (III. évfolyam, nappali tagozat):

A gazdasági világválság hatása Orosháza és vonzáskörzetének mezőgazdaságára

Konzulens: Dr. Horváth József egyetemi docens

 


VADGAZDÁLKODÁS ÉS TAKARMÁNYOZÁS SZEKCIÓ


I. díj:

Máté Attila (III. évfolyam, nappali tagozat):

Saját keverésű takarmányokra és keveréktakarmányokra alapozott sertéshízlalás eredményessége

Konzulensek: Szűcsné dr. Péter Judit egyetemi tanár

Süli Ágnes segédmunkatárs

Dr. Avasi Zoltán főiskolai docens

II. díj:

Laczi Balázs (III. évfolyam, nappali tagozat):

Az őz mennyiségi és minőségi szabályozásának értékelése Békés és Jász-Nagykun-Szolnok megyében

Konzulens: Dr. Majzinger István egyetemi docens

III. díj:

Józsa Bella (IV. évfolyam, nappali tagozat):

A fürj (Coturnix coturnix) hasznosítása a vajdasági Kapetanski Rit vadgazdálkodási egység területén

Konzulens: Pappné Nagypál Judit tudományos segédmunkatárs

Hallgatói díj:

Máté Attila (III. évfolyam, nappali tagozat):

Saját keverésű takarmányokra és keveréktakarmányokra alapozott sertéshízlalás eredményessége

Konzulensek: Szűcsné dr. Péter Judit egyetemi tanár

Süli Ágnes segédmunkatárs

Dr. Avasi Zoltán főiskolai docens

Legjobb előadói díj:

Kocsis Martina (IV. évfolyam, nappali tagozat):

A Galloway szarvasmarha tartásának és takarmányozásának elemzése

Konzulensek: Dr. Avasi Zoltán főiskolai docens

Dr. Pinnyey Szilárd adjunktus

 


A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karán 2010. március 10-én megrendezésre került Tudományos Diákköri Konferenciájának végeredménye:

 

ÁLLATTUDOMÁNY ÉS VADGAZDÁLKODÁS SZEKCIÓ


I. díj:

Barna Vince (II. évfolyam, levelező tagozat):

Őzbakok (Capreolus capreolus) táplálkozásának és egyéb tulajdonságainak vizsgálata a Tiszaalpári Tisza Vt. Területén

Konzulens: Barta Tamás tanársegéd

II. díj:

Rocsa Hajnalka (IV. évfolyam, levelező tagozat):

A trófeabírálati rendszer módosításának hatásai Jász-Nagykun-Szolnok megyében 1998-2008. között

Konzulens: Pappné Nagypál Judit tud. segédmunkatárs

Hallgatói díj:

Barna Vince (II. évfolyam, levelező tagozat):

Őzbakok (Capreolus capreolus) táplálkozásának és egyéb tulajdonságainak vizsgálata a Tiszaalpári Tisza Vt. Területén

Konzulens: Barta Tamás tanársegéd

 


NÖVÉNYTERMESZTÉS ÉS TAKARMÁNYOZÁS SZEKCIÓ


I. díj:

Kun Réka - Mayer Petra (III. évfolyam, nappali tagozat):

A repcekorpa takarmányozása vemhes és szoptatós anyakocákkal

Konzulensek: Szűcsné dr. Péter Judit egyetemi tanár

Dr. Avasi Zoltán főiskolai docens

Vidács Lajos adjunktus

II. díj:

Szilágyi Zsuzsanna - Nagy Sándor (III. évfolyam, nappali tagozat):

Természetes növényi hatóanyagok a brojler hízlalásban

Konzulensek: Szűcsné dr. Péter Judit egyetemi tanár

Dr. Avasi Zoltán főiskolai docens

Rácz András okl. agrármérnök

Hallgatói díj:

Csirik Marianna (III. évfolyam, nappali tagozat):

Vasúti személy- és teherszállítás változásának vizsgálata Orosházán

Konzulens: Zsótér Brigitta adjunktus


 

A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karán 2008. december 3-án megrendezésre került Tudományos Diákköri Konferenciájának végeredménye:

 

ÁLLATTUDOMÁNY ÉS TAKARMÁNYOZÁS SZEKCIÓ


I. díj:

Nagygyörgy Gáspár (III. évfolyam, nappali tagozat):

A repcepogácsa újrafeldolgozásával nyert takarmány felhasználása a brojlerhízlalásban

Konzulensek: Szűcsné dr. Péter Judit egyetemi tanár

Dr. Avasi Zoltán főiskolai docens

Dr. Véha Antal egyetemi tanár

II. díj:

Domonkos Ferenc (IV. évfolyam, távoktatási tagozat):

Az anyakecske ellésre való felkészítése és az ellés körüli tennivalók

Konzulens: Dr. Pinnyey Szilárd adjunktus

Legjobb előadói díj:

Nagygyörgy Gáspár (III. évfolyam, nappali tagozat):

A repcepogácsa újrafeldolgozásával nyert takarmány felhasználása a brojlerhízlalásban

Konzulensek: Szűcsné dr. Péter Judit egyetemi tanár

Dr. Avasi Zoltán főiskolai docens

Dr. Véha Antal egyetemi tanár


Hallgatói díj:

Domonkos Ferenc (IV. évfolyam, távoktatási tagozat):

Az anyakecske ellésre való felkészítése és az ellés körüli tennivalók

Konzulens: Dr. Pinnyey Szilárd adjunktus

 


NÖVÉNYTERMESZTÉS ÉS TERMÉSZETVÉDELEM SZEKCIÓ


I. díj:

Konkoly Marianna (III. évfolyam, nappali tagozat):

Új genetikai források létrehozása géncsendesítés tanulmányozására

Konzulensek: Dr. Monostori Tamás egyetemi docens

Dr. Pauk János osztályvezető

Mihály Róbert tudományos segédmunkatárs

II. díj:

Süli Tamás (IV. évfolyam, levelező tagozat):

A Körtvélyesi Tisza – hullámtér hasznosításának lehetőségei

Konzulens: Dr. Avasi Zoltán főiskolai docens

III. díj:

Ördög Balázs (III. évfolyam, nappali tagozat):

A bonsai művészet kialakulása és kialakításának módszerei

Konzulens: Lantos Ferenc tudományos segédmunkatárs

Legjobb előadói díj:

Dobó László (III. évfolyam, levelező tagozat):

A Balaton-felvidéki Nemzeti Park a Kis-Balaton védett területek bemutatása

Konzulensek: Édes Katalin intézeti mérnök

Barta Tamás tanársegéd

Hallgatói díj:

Dobó László (III. évfolyam, levelező tagozat):

A Balaton-felvidéki Nemzeti Park a Kis-Balaton védett területek bemutatása

Konzulensek: Édes Katalin intézeti mérnök

Barta Tamás tanársegéd

 


A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karán 2008. március 12-én megrendezésre került Tudományos Diákköri Konferenciájának végeredménye:

 


GAZDÁLKODÁS ÉS NÖVÉNYTERMESZTÉS SZEKCIÓ


I. díj:

Szarvas Adrienn - Szarvas Mariann: (III. évfolyam, nappali tagozat):

Tápanyag-ellátás hatása az őszi búza fajták fejlődésére

Konzulensek: Dr. Petróczi István Mihály osztályvezető

Kristó István adjunktus

II. díj:

Szakál Andrásné: (IV. évfolyam, levelező tagozat):

Összehasonlító vizsgálatok paprikahajtatásban

Konzulens: Kristó István adjunktus

III. díj:

Gulyás Bús Tünde: (III. évfolyam, nappali tagozat):

Szomatikus embriogenezis és növényregeneráció tavaszi búza genotípusokban

Konzulens: Dr. Monostori Tamás egyetemi docens

Legjobb előadói díj:

Szarvas Adrienn - Szarvas Mariann: (III. évfolyam, nappali tagozat):

Tápanyag-ellátás hatása az őszi búza fajták fejlődésére

Konzulensek: Dr. Petróczi István Mihály osztályvezető

Kristó István adjunktus

Hallgatói díj:

Szakál Andrásné: (IV. évfolyam, levelező tagozat):

Összehasonlító vizsgálatok paprikahajtatásban

Konzulens: Kristó István adjunktus

 


VAD- ÉS KÖRNYEZETGAZDÁLKODÁS SZEKCIÓ


I. díj:

Csaplár Katalin Anita (III. évfolyam, nappali tagozat):

A természetvédelem és a vadgazdálkodás kapcsolatrendszerének értékelése, lehetőségei

Konzulens: Barta Tamás tanársegéd

II. díj:

Somogyi Annamária (III. évfolyam, nappali tagozat):

Szennyvíziszap kezelésének, hasznosításának lehetőségei a Soproni szennyvíztisztító telep bemutatásán keresztül

Konzulens: Édes Katalin intézeti mérnök

III. díj:

Csányi Sándorné (IV. évfolyam, levelező tagozat):

A Csányi ökogazdaság kialakulása és fejlődése

Konzulens: Édes Katalin intézeti mérnök

Legjobb előadói díj:

Csaplár Katalin Anita (III. évfolyam, nappali tagozat):

A természetvédelem és a vadgazdálkodás kapcsolatrendszerének értékelése, lehetőségei

Konzulens: Barta Tamás tanársegéd

Hallgatói díj:

Csányi Sándorné (IV. évfolyam, levelező tagozat):

A Csányi ökogazdaság kialakulása és fejlődése

Konzulens: Édes Katalin intézeti mérnök

 


ÁLLATTUDOMÁNY SZEKCIÓ


I. díj:

Molnárné Kecskeméti Rita (IV. évfolyam, levelező tagozat):

Fajta választás a fogathajtáshoz

Konzulens: Mikó Józsefné tanársegéd

II. díj:

Klenik Sándorné (IV. évfolyam, távoktatási tagozat):

Tejfeldolgozó üzem működése családi gazdaságban

Konzulens: Cserjési Lajosné szakoktató

III. díj:

Fodor Ágnes (III. évfolyam, nappali tagozat):

A silókukorica erjedése és aerob stabilitása különböző biológiai tartósítószerek alkalmazásakor

Konzulensek: Szűcsné dr. Péter Judit egyetemi tanár

Dr. Avasi Zoltán főiskolai docens


Legjobb előadói díj:

Fodor Ágnes (III. évfolyam, nappali tagozat):

A silókukorica erjedése és aerob stabilitása különböző biológiai tartósítószerek alkalmazásakor

Konzulensek: Szűcsné dr. Péter Judit egyetemi tanár

Dr. Avasi Zoltán főiskolai docens

Hallgatói díj:

Molnárné Kecskeméti Rita (IV. évfolyam, levelező tagozat):

Fajta választás a fogathajtáshoz

Konzulens: Mikó Józsefné tanársegéd

 

Szponzori díjak:

ANIVET, Budapest:

Kovács Gáborné (IV. évfolyam, levelező tagozat):

A Dandie Dinmont terrier tartása, tenyésztése

Konzulens: Vidács Lajos adjunktus

Csongrád Megyei Agrárkamara, Szeged:

Molnárné Kecskeméti Rita (IV. évfolyam, levelező tagozat):

Fajta választás a fogathajtáshoz

Konzulens: Mikó Józsefné tanársegéd

Gorzsai Mezőgazdasági Rt.:

Klenik Sándorné (IV. évfolyam, távoktatási tagozat):

Tejfeldolgozó üzem működése családi gazdaságban

Konzulens: Cserjési Lajosné szakoktató

Kovács István (III. évfolyam, nappali tagozat):

Holstein fríz tehenek tőgygyulladásának vizsgálata

Konzulens: Mikó Józsefné tanársegéd

Knapecz Zita: (III. évfolyam, levelező tagozat):

Sorvetőgépek összehasonlító vizsgálata búzában

Konzulensek: Sallai László adjunktus

Molnár Tamás tanársegéd

Hódagró Rt:

Légrádiné Gyapjas Mária (IV. évfolyam, levelező tagozat):

Tejelő tehenek termelési és szaporasági mutatóinak elemzése

Konzulensek: Vidács Lajos adjunktus

Mikó Józsefné tanársegéd

Hungapig Kft.:

Prágai Andrea (III. évfolyam, nappali tagozat):

Dél-Amerikából származó tevefélék tartása eltérő ökológiai körülmények között

Konzulens: Vidács Lajos adjunktus

Keltető Kft., Orosháza:

Kis Anikó (IV. évfolyam, távoktatási tagozat):

A rácspadlós és mélyalmos pecsenyekacsa nevelés összehasonlító elemezése

Konzulens: Benk Ákos tanársegéd

Magyar Kisállattenyésztők Génmegőrző Egyesülete, Gödöllő:

Kóti Erika (III. évfolyam, nappali tagozat):

A magyar kendermagos tyúk génmegőrző fenntartása Hódmezővásárhelyen

Konzulensek: Vidács Lajos adjunktus

Benk Ákos tanársegéd

Pankotai Agrár Rt.:

Csontos Emese: (III. évfolyam, nappali tagozat):

Tápanyag-ellátás hatása az őszi búza néhány vetőmagvizsgálati paraméterére

Konzulensek: Dr. Petróczi István Mihály osztályvezető

Kristó István adjunktus

Hódiné Szél Margit főiskolai docens

Penészleki Tejfeldolgozó Üzem, Penészlek:

Bori Edit: (IV. évfolyam, távoktatási tagozat):

A Makói Hagymafesztivál jelentősége és szerepe Makó város életében

Konzulens: Makra Lászlóné dr. főiskolai docens

Puskin Tej Kft., Szegvár:

Káity Ágnes- Keller Tamás (III. évfolyam, nappali tagozat):

A tehenek kondíciójának és tejtermelésének elemzése

Konzulens: Mikó Józsefné tanársegéd

TENDRE Takarmányipari Kft., Nagyigmánd:

Fodor Ágnes (III. évfolyam, nappali tagozat):

A silókukorica erjedése és aerob stabilitása különböző biológiai tartósítószerek alkalmazásakor

Konzulensek: Szűcsné dr. Péter Judit egyetemi tanár

Dr. Avasi Zoltán főiskolai docens

 


A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karán 2006. december 7-én megrendezésre került Tudományos Diákköri Konferenciájának végeredménye:

 


GAZDASÁG- ÉS TÁRSADALOMTUDOMÁNY SZEKCIÓ


I. díj:

Szabó Zoltán (IV. évfolyam, távoktatási tagozat):

Környezetbarát energiatermelés ökonómiai vizsgálata

Konzulens: Dr. Horváth József főiskolai docens

II. díj:

Friebert Anikó (IV. évfolyam, távoktatási tagozat):

Vállalati hitelezés a Raiffeisen Bank Zrt-n keresztül

Konzulens: Makra Lászlóné dr. főiskolai docens

III. díj:

Fehér Andrea (III. évfolyam, levelező tagozat):

Törökszentmiklós agrártörténetének tanulmányozása

Konzulensek: Makra Lászlóné dr. főiskolai docens

Zsótér Brigitta tudományos segédmunkatárs

Bere Sándor (III. évfolyam, nappali tagozat):

Modern veszélyforrások – a számítógépes támadások vizsgálata

Konzulens: Dr. Gál József főiskolai docens

 

Különdíjak

Legjobb előadói díj:

Soós László (IV. évfolyam, távoktatási tagozat):

A Szegedfish Kft. marketing és üzleti tervezése

Konzulens: Dr. Horváth József főiskolai docens

Hallgatói díj:

Soós László (IV. évfolyam, távoktatási tagozat):

A Szegedfish Kft. marketing és üzleti tervezése

Konzulens: Dr. Horváth József főiskolai docens

 


NÖVÉNYTUDOMÁNY SZEKCIÓ


I. díj:

Simon Jenő (IV. évfolyam, levelező tagozat):

Posztemergens gyomirtási technológiák összehasonlítása kukoricában

Konzulens: Gazdagné dr. Torma Mária főiskolai tanár

II. díj:

Gyapjas Julianna - Szekeres Alexandra (III. évfolyam, nappali tagozat):

Őszi búza fajták csíraszám és vetésidő vizsgálata 2005/2006 évben

Konzulensek: Kristó István főiskolai tanársegéd

Dr. Petróczi István osztályvezető

III. díj:

Pálinkás Ferenc (IV. évfolyam, levelező tagozat):

A görögdinnye termesztéstechnológiájának összehasonlító bemutatása családi gazdaságban

Konzulens: Sipos József szakoktató

Varga Imre (IV. évfolyam, levelező tagozat):

Mikrobiológiai készítmények felhasználási lehetőségei a napraforgó gomba kórokozói ellen

Konzulensek: Gazdagné dr. Torma Mária főiskolai tanár

Dr. Bohár Gyula

 

Különdíjak

Legjobb előadói díj:

Tóth Mária (IV. évfolyam, levelező tagozat):

Étkezési paprika fajták tápanyag felvételének és termésátlagának összehasonlítása

Konzulens: Sipos József szakoktató

Hallgatói díj:

Simon Jenő (IV. évfolyam, levelező tagozat):

Posztemergens gyomirtási technológiák összehasonlítása kukoricában

Konzulens: Gazdagné dr. Torma Mária főiskolai tanár

 


ÁLLATTENYÉSZTÉS ÉS TAKARMÁNYOZÁS SZEKCIÓ


I. díj:

Szakál Szilvia (IV. évfolyam, levelező tagozat):

A tőzeg felhasználása a hízósertések takarmányozásában

Konzulensek: Szűcsné dr. Péter Judit egyetemi tanár

Dr. Avasi Zoltán főiskolai docens

II. díj:

Katona Éva (III. évfolyam, nappali tagozat):

A kutya táplálása

Konzulens: Szűcsné dr. Péter Judit egyetemi tanár

III. díj

Bencsik András Istvánné (IV. évfolyam, távoktatási tagozat):

A különböző genotípusú pulyka szülőpárok eredmények összehasonlítása

Konzulens: Vidács Lajos főiskolai adjunktus

Bősi Edit (III. évfolyam, nappali tagozat):

Különböző bikáktól származó holstein-fríz tehéncsoportok laktációs tejtermelési eredményei

Konzulensek: Kiss Ernőné dr. főiskolai adjunktus

Mikó Józsefné főiskolai tanársegéd


Különdíjak

Legjobb előadói díj:

Bencsik András Istvánné (IV. évfolyam, távoktatási tagozat):

A különböző genotípusú pulyka szülőpárok eredmények összehasonlítása

Konzulens: Vidács Lajos főiskolai adjunktus

Hallgatói díj:

Bencsik András Istvánné (IV. évfolyam, távoktatási tagozat):

A különböző genotípusú pulyka szülőpárok eredmények összehasonlítása

Konzulens: Vidács Lajos főiskolai adjunktus

 


VADGAZDÁLKODÁS ÉS KÖRNYEZETGAZDÁLKODÁS SZEKCIÓ


I. díj:

Kátainé Kovács Éva (IV. évfolyam, távoktatási tagozat):

Családi vállalkozásban üzemeltetett állattartó telep kialakításának lehetőségei a környezetvédelmi előírások betartása mellett

Konzulens: Édes Katalin tanszéki mérnök

II. díj:

Szárnyasi Mihály (IV. évfolyam, távoktatási tagozat):

Vadvédelem, vadgazdálkodás és a vadászat bemutatása általános és középiskolások számára

Konzulens: Barta Tamás főiskolai tanársegéd

III. díj:

Rakonczai Nikolett (IV. évfolyam, levelező tagozat):

A fogságban tartott és a szabadban nevelt cápák életmódjának összehasonlító vizsgálata

Konzulensek: Dr. Kocsisné Gráff Myrtill főiskolai adjunktus

Dr. Vincze Zoltán állatorvos


Különdíjak

Legjobb előadói díj:

Rakonczai Nikolett (IV. évfolyam, levelező tagozat):

A fogságban tartott és a szabadban nevelt cápák életmódjának összehasonlító vizsgálata

Konzulensek: Dr. Kocsisné Gráff Myrtill főiskolai adjunktus

Dr. Vincze Zoltán állatorvos

Hallgatói díj:

Rakonczai Nikolett (IV. évfolyam, levelező tagozat):

A fogságban tartott és a szabadban nevelt cápák életmódjának összehasonlító vizsgálata

Konzulensek: Dr. Kocsisné Gráff Myrtill főiskolai adjunktus

Dr. Vincze Zoltán állatorvos

 

Szponzori díjak

SZTE-MGK Diákjóléti Bizottság:

Asztalos Katalin (III. évfolyam, nappali tagozat):

On-line kiskereskedelem lehetőségei és bemutatása

Konzulens: Badacsonyi Anna főiskolai adjunktus

Lengyel Demeter (III. évfolyam, nappali tagozat):

A vetésidő hatása néhány kukorica hibrid produktivitására

Konzulensek: Kristó István főiskolai tanársegéd

Dr. Széll Endre tud. osztályvezető

Komáromi László (III. évfolyam, levelező tagozat):

Különböző genotípusú lúd végtermékek teljesítményének összehasonlítása a Sükösdi Teljesítményvizsgáló Állomáson

Konzulens: Benk Ákos főiskolai tanársegéd

Katona Angéla (III. évfolyam, nappali tagozat):

Allergiát okozó környezeti szennyezések vizsgálata

Konzulens: Édes Katalin tanszéki mérnök

SZTE-MGK Diákjóléti Bizottság:

Friebert Anikó (IV. évfolyam, távoktatási tagozat):

Vállalati hitelezés a Raiffeisen Bank Zrt-n keresztül

Konzulens: Makra Lászlóné dr. főiskolai docens

Delfin Computer Informatikai Zrt.:

Bere Sándor (III. évfolyam, nappali tagozat):

Modern veszélyforrások – a számítógépes támadások vizsgálata

Konzulens: Dr. Gál József főiskolai docens

Székkutasért Egyesület:

Dobóné Rácz Zsuzsanna (IV. évfolyam, távoktatási tagozat):

A röszkei fűszerpaprika termesztés története

Konzulens: Zsótér Brigitta tudományos segédmunkatárs

Polgármesteri Hivatal, Mindszent:

Kissné Neparáczki Mária (IV. évfolyam, távoktatási tagozat):

Családi gazdaság tevékenységének, adózásának és járulékfizetésének vizsgálata

Konzulens: Makra Lászlóné dr. főiskolai docens

Polgármesteri Hivatal, Hódmezővásárhely:

Mészárosné Újvári Klára (IV. évfolyam, távoktatási tagozat):

Tőszámváltozás hatása az eltérő napraforgó genotípusok termésmennyiségére és minőségére

Konzulensek: Gazdagné dr. Torma Mária főiskolai tanár

Mészáros Géza

Basits Ferenc (II. évfolyam, nappali tagozat):

Kukorica-fenyércirok-kukoricabogár kompetició

Konzulens: Gazdagné dr. Torma Mária főiskolai tanár

Hatala Ákos (III. évfolyam, nappali tagozat):

A nemesített amaránt termesztés lehetőségeinek vizsgálata

Konzulens: Sipos József szakoktató

Soós László (IV. évfolyam, távoktatási tagozat):

A Szegedfish Kft. marketing és üzleti tervezése

Konzulens: Dr. Horváth József főiskolai docens

Kocsis Gábor (III. évfolyam, levelező tagozat):

Vállalati kultúra bemutatása az élelmiszerkereskedelemben, külföldi tulajdonú hipermarketekben

Konzulens: Badacsonyi Anna főiskolai adjunktus

Szabó Zoltán (IV. évfolyam, távoktatási tagozat):

Környezetbarát energiatermelés ökonómiai vizsgálata

Konzulens: Dr. Horváth József főiskolai docens

Gorzsai Mezőgazdasági Rt.:

Bősi Edit (III. évfolyam, nappali tagozat):

Különböző bikáktól származó holstein-fríz tehéncsoportok laktációs tejtermelési eredményei

Konzulensek: Kiss Ernőné dr. főiskolai adjunktus

Mikó Józsefné főiskolai tanársegéd

Hódagró Rt.:

Bencsik András Istvánné (IV. évfolyam, távoktatási tagozat):

A különböző genotípusú pulyka szülőpárok eredmények összehasonlítása

Konzulens: Vidács Lajos főiskolai adjunktus

Hungapig Kft.:

Berki Anett (III. évfolyam, nappali tagozat):

Kiskérődzők csülökszarujának vizsgálata a lábvégbetegségek megelőzése céljából

Konzulens: Dr. Szórádi Tibor főiskolai docens

Orosházi Keltető Kft.:

Komáromi László (III. évfolyam, levelező tagozat):

Különböző genotípusú lúd végtermékek teljesítményének összehasonlítása a Sükösdi Teljesítményvizsgáló Állomáson

Konzulens: Benk Ákos főiskolai tanársegéd

Pankotai Agrár Rt.:

Nagypál Rita (III. évfolyam, nappali tagozat):

Az állatvédelem értékelése Hódmezővásárhelyen

Konzulens: Dr. Pinnyey Szilárd főiskolai adjunktus

Salvana Állatélelmezési Kft.:

Katona Éva (III. évfolyam, nappali tagozat):

A kutya táplálása

Konzulens: Szűcsné dr. Péter Judit egyetemi tanár

Hód-Mezőgazda Rt. Vajháti Tehenészet:

Süliné Németh Edit (III. évfolyam, levelező tagozat):

Biológiai tartósítószerek hatása a lucerna erjedésdinamikájára és aerob stabilitására.

Konzulensek: Szűcsné dr. Péter Judit egyetemi tanár

Dr. Avasi Zoltán főiskolai docens

Árpád Agrár Rt. Erőtakarmánygyár:

Szakál Szilvia (IV. évfolyam, levelező tagozat):

A tőzeg felhasználása a hízósertések takarmányozásában

Konzulensek: Szűcsné dr. Péter Judit egyetemi tanár

Dr. Avasi Zoltán főiskolai docens

MASTERFOODS Magyarország Gyártó Kft.:

Nagypál Rita (III. évfolyam, nappali tagozat):

Az állatvédelem értékelése Hódmezővásárhelyen

Konzulens: Dr. Pinnyey Szilárd főiskolai adjunktus

Katona Éva (III. évfolyam, nappali tagozat):

A kutya táplálása

Konzulens: Szűcsné dr. Péter Judit egyetemi tanár

Forgó Tímea (IV. évfolyam, távoktatási tagozat):

A Labrador R. használata a vadászatban

Konzulensek: Barta Tamás főiskolai tanársegéd

Bíró Andor ny. egyetemi docens

Székkutasi Petőfi Vadásztársaság:

Zahorecz Zoltán János (III. évfolyam, nappali tagozat):

Vadföldgazdálkodás és élőhelyfejlesztés új lehetőségei a pitvarosi Petőfi VT. területén

Konzulens: Barta Tamás főiskolai tanársegéd

Szárnyasi Mihály (IV. évfolyam, távoktatási tagozat):

Vadvédelem, vadgazdálkodás és a vadászat bemutatása általános és középiskolások számára

Konzulens: Barta Tamás főiskolai tanársegéd

Forgó Tímea (IV. évfolyam, távoktatási tagozat):

A Labrador R. használata a vadászatban

Konzulensek: Barta Tamás főiskolai tanársegéd

Bíró Andor ny. egyetemi docens

Országos Magyar Vadászkamara Csongrád Megyei Területi Szervezete:

Szárnyasi Mihály (IV. évfolyam, távoktatási tagozat):

Vadvédelem, vadgazdálkodás és a vadászat bemutatása általános és középiskolások számára

Konzulens: Barta Tamás főiskolai tanársegéd