OTDK eredmények

XXXIV. OTDK EREDMÉNYEK (2018)


Növénytermesztéstani Tagozat B)


II. helyezett:
Pap László
(SZTE-MGK) Baktériumtrágya, műtrágya és kombinációik hatása az édesburgonya termésére Témavezető: Dr. Monostori Tamás főiskolai tanár, Hódiné Szél Margit főiskolai docens

 

Állattenyésztéstani Tagozat A)

 

III. helyezett:
Szilágyi Szabina
(SZTE-MGK) Különböző fejési rendszerek összehasonlítása a tejminőség függvényében Témavezető: Mikó Józsefné Dr. habil. Jónás Edit főiskolai docens

 

Kertészeti tagozat A)


Különdíj:
Herczeg Evelyn
(SZTE-MGK) A batáta (Ipomoea batatas Lam., 1797) magyarországi termesztés-technológiájának vizsgálata Deszken agyagos vályog talajon Témavezető: Szarvas Adrienn tanársegéd, Hódiné Szél Margit főiskolai docens






XXXIII. OTDK AGRÁRTUDOMÁNYI SZEKCIÓ
SZÉCHENYI ISTVÁNY EGYETEM MEZŐGAZDASÁG- ÉS ÉLELMISZERTUDOMÁNYI KAR (2017)


Állattenyésztéstani I. tagozat
I. díj:
FM Agrártudományi díj:
Szalai Szilvia
Különféle paraméterek alakulása a mozgáskép függvényében, egy tejhasznú tehenészetben
Témavezetők: Mikó Józsefné Dr. Jónás Edit, Dr. Pinnyei Szilárd
III. díj:
Rigó Barbara:
A tehéntej szomatikus sejtszámát befolyásoló tényezők vizsgálata
Témavezetők: Mikó Józsefné Dr. Jónás Edit, Dr. habil Horváth József
Növénytermesztéstani I. tagozat
Különdíj:
Zoltán Gábor:
Különböző levéltrágyák hatásának vizsgálata a kukoricatermesztésben
Témavezetők: Dr. Jakab Péter, Dr. habil Komarek Levente
Vadgazdálkodási tagozat:
Különdíj:

Gyöngyösi Dávid:
A mezei nyúl teríték-összetételének vizsgálata és hasznosításának értékelése a Hódmezővásárhelyi Szakszervezeti Vadásztársaság területén
Témavezető: Dr. Majzinger István






XXXII. OTDK AGRÁRTUDOMÁNYI SZEKCIÓ
SZEGEDI TUDOMÁNYEGYETEM MEZŐGAZDASÁGI ÉS MÉRNÖKI KAR (2015)


Állattenyésztéstani I. tagozat
III. díj:
Baranyi Anita

Holstein-fríz tehenek tőgy- és lábhigiéniai állapotának vizsgálata a tejminőség függvényében
Konzulens: Mikó Józsefné Dr. Jónás Edit
Állattenyésztéstani II. tagozat
III. díj:
Kis István

Holstein-fríz tehenek tőgyének küllemi paraméter vizsgálata a tejtermeléssel összefüggésben
Konzulens: Mikó Józsefné Dr. Jónás Edit
Növény genetikai és biotechnológiai tagozat
II. díj:
Németh Dzsenifer

Az őszi árpa mikrospóra-tenyésztés módszerének fejlesztése
Konzulensek: Dr. Monostori Tamás, Hódiné Szél Margit, Dr. Mihály Róbert
Növénytermesztéstani tagozat
II díj:
Nagypál Virág Krisztina

Starter trágyázás előzetes vizsgálata kukoricában és napraforgóban
Konzulens: Dr. Monostori Tamás
Különdíj:
Horváth Tímea:

A tápanyagellátás és a szemméret hatása néhány szegedi őszi búza és tritikálé fajta vetőmagvizsgálati paraméterére
Konzulensek: Dr. Jakab Péter, Dr. Kristó István
Különdíj:
Nagypál Virág Krisztina

Starter trágyázás előzetes vizsgálata kukoricában és napraforgóban
Konzulens: Dr. Monostori Tamás
Vadgazdálkodási I. tagozat:
Különdíj:
Nagy Attila:

Az árvíz nagyvadállományra gyakorolt hatásainak vizsgálata a Gemenci Erdő- és Vadgazdaság Zrt. Gemenci Vadászterületén
Témavezető: Dr. Majzinger István
Vadgazdálkodási II. tagozat:
Különdíj:
Pintér Ágnes:

Az aranysakál (canis aureus) elterjedésének újabb vizsgálata Magyarországon
Témavezető: Pappné Nagypál Judit






XXXI. OTDK Agrártudományi Szekció

Budapesti Corvinus Egyetem Budai Campus (2013)

Állattenyésztéstan tagozat:

Mezőgazda Kiadó különdíja:


Szabó Ákos: Holstein-fríz tehenek küllemi paramétereinek elemzése a kondíció, mint lineáris tulajdonság tükrében

Témavezető: Mikó Józsefné Dr. Jónás Edit adjunktus


Növénygenetika és -biotechnológia tagozat:

II. helyezés:

Bordé Ádám: In vitro haploid növény előállítási módszerek hatékonyságának összehasonlítása tritikáléban (X Triticosecale Wittmack)

Témavezetők: Dr. Monostori Tamás főiskolai tanár

Dr. Lantos Csaba tudományos munkatárs


Magyar növénynemesítők Egyesületének különdíja:

Bordé Ádám: In vitro haploid növény előállítási módszerek hatékonyságának összehasonlítása tritikáléban (X Triticosecale Wittmack)

Témavezetők: Dr. Monostori Tamás főiskolai tanár

Dr. Lantos Csaba tudományos munkatárs

Mezőgazda Kiadó különdíja:

Kószó Viktória: Vírusmentes burgonya szaporítóanyag in vitro előállítása és szántóföldi tesztelése

Témavezetők: Dr. Mészáros Attila főiskolai docens

Prof. Dr. Pauk János tudományos tanácsadó

Dr. Monostori Tamás főiskolai tanár


Növénytermesztéstan tagozat:

III. helyezés:


Matusek Norbert: Talajművelési rendszerek vizsgálata a Vásárhelyi Róna Kft. kukorica termesztésében
Témavezetők: Dr. Kristó István főiskolai docens

Mészárosné Herbich Katalin tudományos segédmunkatárs

Máté Imre növénytermesztési ágazatvezető


III. helyezés:

Varga Ákos:
Eke és kultivátor alkalmazásának összehasonlítása a kukorica alapművelésében

Témavezető: Dr. Kristó István főiskolai docens


Yara Hungária Kft. különdíja: ajándékcsomag és 2 hetes Finnországi tanulmányút

Horváth Réka, Varga Renáta: N-ellátás hatása három szegedi őszi búza fajta fejlődésére és klorofill-tartalmára

Témavezetők: Dr. Kristó István főiskolai docens


Petróczi István Mihály osztályvezető



Yara Hungária Kft. különdíja: ajándékcsomag

Varga Szabolcs István: Békés megyei talajok NPK-ellátottságának és összetételének változása 2005 és 2009 között

Témavezető: Dr. Kristó István főiskolai docens


Vadgazdálkodás tagozat:

II. helyezés:


Tóth Kornélia: Módszertani javaslat egyes klimatikus tényezők mezei nyúlra kifejtett hatásainak vizsgálatához

Témavezető: Dr. Majzinger István egyetemi docens





 

XXX. OTDK Agrártudományi Szekció
Pannon Egyetem, Georgikon Kar, Keszthely (2011)


III. helyezés:
Fodor Mária
(IV. évfolyam, levelező tagozat):
Az évjárat és vízellátottság hatása a kukoricahibridek tőszámreakciójára

Konzulens:

Dr. Kristó István főiskolai docens
Dr. Széll Endre tudományos osztályvezető

Különdíj:

Makó István
(IV évfolyam, nappali tagozat):
Clearfield technológia a napraforgó termesztésben

Konzulens:

Dr. Kristó István főiskolai docens
Gazdagné Dr. Torma Mária fejlesztőmérnök

Köszönet minden résztvevő hallgatónknak a gondos, precíz felkészülésért és a magas színvonalú prezentációért, felkészítő tanáruknak és konzulenseiknek pedig a korrekt és lelkiismeretes szakmai felkészítésért.





XXIX. OTDK Agrártudományi Szekció
Szent István Egyetem, Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar, Gödöllő (2009)


I. helyezés:
Konkoly Marianna (III. évfolyam, nappali tagozat):
Új genetikai források létrehozása géncsendesítés tanulmányozására
Konzulens:
Dr. Monostori Tamás egyetemi docens
Dr. Pauk János osztályvezető
Dr. Mihály Róbert tudományos segédmunkatárs


Egyben elnyerte a 29 tagozat legjobbjai közül kiválasztottként a "legértékesebb tudományos munkáért" járó Pro Scientia Aranyérmesek Társaságának különdíját is.





 

XXVIII. OTDK Agrártudományi Szekció

Debreceni Egyetem Agrártudományi Centrum, Mezőgazdaságtudományi Kar, Agrárgazdasági- és Vidékfejlesztési Kar, Debrecen (2007)


I. helyezés:

Heller-Szabóné Molnár Márta (IV. évfolyam, levelező tagozat):
Burgonya levéltrágyázásnak újabb lehetősége
Konzulens:
Dr. Monostori Tamás főiskolai docens
Dr. Kruppa József tudományos főmunkatárs

Különdíj:
Soós László (IV. évfolyam, távoktatási tagozat):
A Szegedfish Kft. marketing és üzleti tervezése
Konzulens:
Dr. Horváth József főiskolai docens


Szabó Zoltán (IV. évfolyam, távoktatási tagozat):
Környezetbarát energiatermelés ökonómiai vizsgálata
Konzulens:
Dr. Horváth József főiskolai docens





XXVII. OTDK Agrártudományi Szekció

Tessedik Sámuel Főiskola, Mezőgazdasági, Víz- és Környezetgazdálkodási Főiskolai Kar, Szarvas (2005)


II. helyezés:

Nagy Zoltán – Gila László (III. évfolyam, nappali tagozat):
Alternatív tartásra alkalmas genotípusok növendékcsirkéinek nevelési és vágási eredményei
Konzulens:
Dr. Sófalvy Ferenc főiskolai docens
Vidács Lajos főiskolai adjunktus
Dr. Avasi Zoltán főiskolai docens

 
Különdíj:
Korsós Péter (III. évfolyam, nappali tagozat):
Hozammérő és hozamtérképező rendszer alkalmazása a talaj tápanyag utánpótlásában.
Konzulens:
Dr. Molnár Imre főiskolai tanár
Csizmadia Sándor tiszteletbeli docens
Hódiné Szél Margit főiskolai docens





XXVI. OTDK Agrártudományi Szekció

Kaposvári Egyetem, Kaposvár (2003)


II. helyezés:
Bereczkiné Kovács Erzsébet (IV. évfolyam, levelező tagozat):
Néhány évelő gyomfaj allelopatikus hatásának vizsgálata
Konzulens:
Gazdagné dr. Torma Mária főiskolai tanár

III. helyezés:
Őze Péter (IV. évfolyam, levelező tagozat):
A hullámtér hasznosítás lehetőségei Szegvár térségében
Konzulens:
Dr. Avasi Zoltán főiskolai docens

Különdíj:
Jójárt Edit (III. évfolyam, nappali tagozat):
Cucurbitaceae családba tartozó növények vírusfogékonyságának vizsgálata szabadföldi uborkában
Konzulens:
Zsigmondné Csorba Renáta főiskolai adjunktus

Kiss Ferencné növényvirológus






XXV. OTDK Agrártudományi Szekció

Nyugat-Magyarországi Egyetem, Sopron (2001)


III. helyezés:

Erdei József - Kiss Viktória (III. évfolyam, nappali tagozat):
Kommunikációs módszerek alkalmazása a szaktanácsadásban
Konzulens:
Makra Lászlóné dr. főiskolai docens





XXIV. OTDK Agrártudományi Szekció

Gödöllői Agrártudományi Egyetem, Főiskolai Kar, Gyöngyös (1999)


III. helyezés:
Ludman Árpád - Kiss Viktória (III. évfolyam, nappali tagozat):
Szarvasmarhák felkészítése kiállításra
Konzulens:
Kiss Ernőné dr. főiskolai adjunktus
 

III. helyezés:
Szíjjártó Pál (III. évfolyam, nappali tagozat):
Az ultrahangos vemhességdiagnosztika hatása a tejtermelés gazdaságosságára
Konzulens:
Bodnár Károly főiskolai adjunktus

 
Különdíj:
Ludman Árpád - Kiss Viktória (III. évfolyam, nappali tagozat):
Szarvasmarhák felkészítése kiállításra
Konzulens:
Kiss Ernőné dr. főiskolai adjunktus


Elismerés a díjazottaknak !