SZTE Info

kiemelt_QS_WUR

Ismét a világ legjobb 550 egyeteme között az SZTE

A hazai egyetemek közül továbbra is az első helyen szerepel a Szegedi Tudományegyetem a brit QS World University Rankings 2017/2018 rangsorban. A listán az 501-550. helyet érte el az SZTE, ez azt jelenti, hogy a világ közel 26 ezer felsőoktatási intézményének legjobb 2 százalékába tartozik.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

A világ egyik legelismertebb, felsőoktatási tevékenységeket minősítő cége, a brit Quacquarelli Symonds (QS) 2017. június 8-án tette közzé legfrissebb toplistáját. Ezen a világ több mint négyezer egyetemét vizsgálták, közülük 980 felsőoktatási intézményt rangsoroltak.

A friss QS World University Rankings 2017/2018-as listán - a korábbi évekhez hasonlóan - az SZTE az 501-550. helyen végzett, ezzel az összes vizsgált egyetem legjobb 13 százalékában szerepel. A világ közel 26 ezer felsőoktatási intézményét tekintve pedig a top 2 százalékban végzett az SZTE. A QS világrangsorán a magyarországi felsőoktatási intézmények közül a Szegedi Tudományegyetem érte el a legjobb eredményt.

A rangsort idén is hat szempont alapján állították össze, az elkészítéskor figyelembe vették az akadémiai szféra és a munkáltatók értékelését, a tudományos munkák idézettségét, az oktatók és a hallgatók arányát, valamint a külföldi hallgatók és külföldi oktatók számát.

A teljes lista itt elérhető: QS WUR 2017/2018

SZTEinfo

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

SZTEmagazin

2018. június 17.

Kiemelt_Kheten_TL

„A könyveknek is megvan a maguk sorsa… – Habent sua fata libelli… – hangzott el Terentius Maurus közismert gondolata a szegedi egyetem jogász professzora, Trócsányi László „Párizsi Napló, avagy ami a nagyköveti jelentésekből kimaradt… 2010. július – 2014. június című kötete bemutatóján. Az SZTE „FRANKO – BIBLIO – FILIA Könyves utazások 2018” programsorozat kiemelt könyvheti rendezvénye dedikációval zárult.

SZTEtelevízió

2018. május 30.

kiemelt_SZG_diszpolgar

Idén a Szegedi Tudományegyetem rektora, Dr. Szabó Gábor lett Szeged díszpolgára. Az elismerést május 18-án a díszközgyűlésen adta át Botka László polgármester. A Szeged Televízió ebből az alkalomból készített vele egy életútinterjút.

Eseménynaptár RSS

• június 25. 08:00 - 27. 16:00
  • június 28.
    10:00 - 15:00