SZTE Info

SZTE_potfelveteli

Mintegy 200 szakon hirdet pótfelvételit a Szegedi Tudományegyetem

Az SZTE 11 kara és Tanárképző Központja hirdet pótfelvételit alap, mester, osztatlan és felsőoktatási szakképzéseken. Azok, akik nem nyertek felvételt, vagy nem is jelentkeztek felsőoktatási intézménybe, 2019. augusztus 7-ig jelentkezhetnek az SZTE képzéseire. A ponthatárokat augusztus 26-án hozzák majd nyilvánosságra.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

A 2019/2020-as tanévben a már felvételt nyert több mint 6100 új hallgató mellé további elsőéveseket vár a Szegedi Tudományegyetem. Pótfelvételit hirdet az Állam-és Jogtudományi Kar, az Általános Orvostudományi Kar, a Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar, a Gazdaságtudományi Kar, a Gyógyszerésztudományi Kar, az Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar, a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar, a Mérnöki Kar, a Mezőgazdasági Kar, a Természettudományi és Informatikai Kar, a Zeneművészeti Kar és az SZTE Tanárképző Központja.

A Szegedi Tudományegyetem által a pótfelvételi eljárásban meghirdetett képzések már elérhetők. Jelentkezni kizárólag elektronikus úton lehet, legkésőbb 2019. augusztus 7-ig. A pótfelvételi során már csak egyetlen képzés jelölhető meg, valamint csak azok jelentkezhetnek, akiket egyetlen általuk megjelölt képzésre sem vettek fel a július 24-én zárult általános eljárásban, vagy idén egyáltalán nem is jelentkeztek felsőoktatásba.

A Szegedi Tudományegyetem több mint 180 alap, mester, osztatlan és felsőoktatási szakképzésen, nappali és levelező tagozaton valamint távoktatási formában kínál pótfelvételi lehetőséget. A pótfelvételi során – a Mérnöki Kar Orosházán meghirdetett gépészmérnök szakjától eltekintve – kizárólag önköltséges képzések indulnak. A legtöbb szakon a Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar, a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar, illetve a Természettudományi és Informatikai Kar hirdet pótfelvételit.

A meghirdetett szakok listája az SZTE pótfelvételi oldalán érhető el. A pótfelvételi jelentkezési útmutató itt olvasható.

SZTEinfo

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

esza_felso

SZTEmagazin

2019. szeptember 30.

IMG_6486

Dr. Piros Györgyit belgyógyász-kardiológust, az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ II. sz. Belgyógyászati Klinika és Kardiológiai Központ osztályvezető főorvosát és testvérét, Piros Ildikót, Kossuth- és Jászai Mari-díjas színésznőt páros interjúnkban a szívről kérdeztük. Arról a szívről, amit sokat emlegetünk, de alig ismerünk.

SZTEtelevízió

2019. augusztus 07.

kiemelt_Berenyi_Antal

Berényi Antal, az SZTE Általános Orvostudományi Kar Élettani Intézet adjunktusa és kutatócsoportja azonosította azt az agyterületet, amely azoknak a ritmusoknak a keletkezéséért felelős, amelyek alvás közben a rövidtávú memóriából áttöltik az emléknyomokat a hosszú távú memóriába. A felfedezés segít annak a megértésében, miként tudunk emlékezni. Azt is felderítették, hogy a különböző epilepszia-típusok hogyan alakulnak ki az agyban. A kutatócsoport munkájáról dokumentumfilmben mesél az SZTE agykutatója.

Eseménynaptár RSS

• október 21. 09:15 - 25. 17:00
    The BIOMAT 2019 International Symposium will be held at University of Szeged, Bolyai Institute and Hungarian Academy of Sciences, Hungary. The participation in the BIOMAT 2019 International Symposium is another great opportunity for research students and young postdocs to exchange scientific feedback with their colleagues from several countries, in the best tradition of the BIOMAT Symposium Series.
  • október 24. 13:00 - 25. 16:00
    Az MTA SZAB Nyelv- és Irodalomtudományi Szakbizottság Modern Filológiai Munkabizottság szervezésében
    Film - Free to Rock, dokumentumfilm a rock&rollról és a hidegháborúról
    Beszélgetés - Dr. Csatári Bence rocktörténésszel
    Koncert - Sam "Redbreast" Wilson: gitár, ének
    A dokumentumfilm rocksztárokkal és politikusokkal készített interjúkon keresztül mutatja be, milyen szerepet játszott a rock&roll a hidegháború lezárásában. A film narrátora Kiefer Sutherland, rendezője Jim Brown.
    A rendszerváltás 30. évfordulójára emlékezve a filmvetítést beszélgetés követi arról, hogy milyen nyugati kulturális hatások érték a Kádár-korban a magyar társadalmat, hogyan lazították ezek Magyarországon a politikai rendszert, illetve a rockzene hogyan vált a szabadság életérzésének egyik hordozójává a rendszerváltás körüli időszakban. A beszélgetést Dr. Csatári Bence történész, újságíró, a Nemzeti Emlékezet Bizottsága Hivatalának tudományos kutatója vezeti, akinek számos tanulmánya jelent meg zene- és médiatörténeti témákban, illetve több televízió és rádió rocktörténeti szakértője.
    A szegedi American Corner, a budapesti Amerikai Nagykövetség és a Szegedi Nemzetközi Gitárfesztivál közös rendezvényét Sam "Redbreast" Wilson koncertje zárja, aki bemutatja, milyen amerikai műfajok és hogyan hatottak a keleti blokk zenészeire. Sam és zenekara, a Juke Joint Revival az elmúlt években egyre szélesebb körben ismertette meg Észak-Mississippi és tágabban az amerikai Dél zenei hagyományaival a magyar és európai közönséget. A Global Texan Chronicles által az "egyik legtehetségesebb klasszikus bluest játszó modern formációnak" tartott zenekar legutóbbi kiadványa "Swampside Crawl" címmel 2018-ban jelent meg.
  • október 24.
    Megnyitja: Marton Árpád szinesztéta Közreműködik: Hart Gábor (gitár)
    Bakacsi Lajos (Szeged, 1949) festő- és grafikusművész a szegedi Tábor utcai Képzőművész Körben Vlasics Károly irányításával kezdte képzőművészeti tanulmányait. A Tanárképző Főiskolán szerzett földrajz-rajz szakos tanári diplomát. Mestere Vinkler László és Cs. Pataj Mihály voltak. Munkásságát Vinkler László-díjjal és Kölcsey-plakettel is elismerték.
    A kiállítás megtekinthető november 10-ig, munkanapokon 08.00-20.00 óráig.