SZTE Info

mecses

Elhunyt Dr. Kulik Jenő, az MGK nyugalmazott oktatója

Elhunyt Dr. Kulik Jenő állatorvos, az SZTE Mezőgazdasági Kar nyugalmazott oktatója, a Tanüzem állatorvosa.

kulikDr. Kulik Jenő az Élelmiszeripari Főiskolán 1978-1984 között oktatott, majd a Gregus Máté Mezőgazdasági Szakközépiskola tanára és igazgatója volt 1997-ig. 1998-2006-ig a Tanüzem állatorvosa volt és mellette oktatott az SZTE Mezőgazdasági Karán. Pro Facultate kitüntetésben részesült 2003-ban.

Kollégái hallgatócentrikus, humánus és türelmes, hatalmas szakmai tudású oktatóként jellemzik, magánemberként pedig előzékeny, mindenki által kedvel úriemberként.

esza_felso

SZTEmagazin

2019. szeptember 30.

IMG_6486

Dr. Piros Györgyit belgyógyász-kardiológust, az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ II. sz. Belgyógyászati Klinika és Kardiológiai Központ osztályvezető főorvosát és testvérét, Piros Ildikót, Kossuth- és Jászai Mari-díjas színésznőt páros interjúnkban a szívről kérdeztük. Arról a szívről, amit sokat emlegetünk, de alig ismerünk.

SZTEtelevízió

2019. augusztus 07.

kiemelt_Berenyi_Antal

Berényi Antal, az SZTE Általános Orvostudományi Kar Élettani Intézet adjunktusa és kutatócsoportja azonosította azt az agyterületet, amely azoknak a ritmusoknak a keletkezéséért felelős, amelyek alvás közben a rövidtávú memóriából áttöltik az emléknyomokat a hosszú távú memóriába. A felfedezés segít annak a megértésében, miként tudunk emlékezni. Azt is felderítették, hogy a különböző epilepszia-típusok hogyan alakulnak ki az agyban. A kutatócsoport munkájáról dokumentumfilmben mesél az SZTE agykutatója.

Eseménynaptár RSS

12:10 - 12:20
    16:00 - 17:00
    A Szegedi Történészhallgatók Egyesülete (SZETE) és az SZTE 1956-os Emlékbizottság közös szervezésében
    17:00 - 18:00
    A Betűevők olvasókör megtalálható a Facebookon és havonta egyszer az SZTE Klebelsberg Könyvtárban. Ebben a hónapban témánk az ókor. Beszélgetünk klasszikusokról, történelmi regényekről, hősökről és legendákról.
    Megnyitja: Prof. Dr. Görög Márta, Alumni ügyekért felelős rektori megbízott
    Az SZTE Alma Mater MÁSkép(p) kiállítássorozata mérföldkőhöz érkezett. Az elmúlt évek során 30 kiállítást szerveztünk az SZTE volt hallgatóinak, illetve oktatóinak. Ezen alkalomból szervezzük meg jubileumi kiállításmegnyitónkat, amellyel szeretnénk megköszönni minden eddigi művésznek, hogy bizalmával megtisztelte az SZTE Alma Matert.
    17:00 - 18:00
    Looking for someone to speak English to? In need of improving your speaking? Come practice your communication skills in a relaxed atmosphere by joining Conversation Club at American Corner Szeged! :) Sessions involve short presentations, Q and A, and small-group discussions on different topics and their American aspect.
    Facilitator: John Strauss