SZTE Info

mecses

Elhunyt Dr. Kulik Jenő, az MGK nyugalmazott oktatója

Elhunyt Dr. Kulik Jenő állatorvos, az SZTE Mezőgazdasági Kar nyugalmazott oktatója, a Tanüzem állatorvosa.

kulikDr. Kulik Jenő az Élelmiszeripari Főiskolán 1978-1984 között oktatott, majd a Gregus Máté Mezőgazdasági Szakközépiskola tanára és igazgatója volt 1997-ig. 1998-2006-ig a Tanüzem állatorvosa volt és mellette oktatott az SZTE Mezőgazdasági Karán. Pro Facultate kitüntetésben részesült 2003-ban.

Kollégái hallgatócentrikus, humánus és türelmes, hatalmas szakmai tudású oktatóként jellemzik, magánemberként pedig előzékeny, mindenki által kedvel úriemberként.

esza_felso

SZTEmagazin

2020. május 05.

tandi-flora-feat-varga-judit-szomoru-vasarnap

Néhány nappal ezelőtt debütált, s mára több százezer megtekintésnél tart Tandi Flora Szomorú vasárnap-feldolgozása, melyben Varga Judit igazságügyi miniszter kíséri az SZTE-n végzett énekesnőt hegedűn. A különleges produkció kapcsán beszélgettünk Tandi Florával.

SZTEtelevízió

2019. augusztus 07.

kiemelt_Berenyi_Antal

Berényi Antal, az SZTE Általános Orvostudományi Kar Élettani Intézet adjunktusa és kutatócsoportja azonosította azt az agyterületet, amely azoknak a ritmusoknak a keletkezéséért felelős, amelyek alvás közben a rövidtávú memóriából áttöltik az emléknyomokat a hosszú távú memóriába. A felfedezés segít annak a megértésében, miként tudunk emlékezni. Azt is felderítették, hogy a különböző epilepszia-típusok hogyan alakulnak ki az agyban. A kutatócsoport munkájáról dokumentumfilmben mesél az SZTE agykutatója.