borito_gazdaszverseny

A Déli ASzC Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium ismét diadalmaskodott az idei Gazdászversenyen

A XXX. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok Nemzetközi Szakkiállítás és Vásár keretén belül rendezték meg az Agrárszakképző Intézmények III. Országos Gazdászversenyét az Alföldi Agrárszakképzési Centrum, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara és a Hód-Mezőgazda Zrt. közös szervezésében, a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karával együttműködésben.

IMG_0774

IMG_0814

Az ország agrárszakképzési centrumaiból 2-2 iskola nevezett a versenyre, így összesen 10 három fős csapat vett részt a megmérettetésen.

IMG_0776

A Gazdászverseny fővédnöke Dr. Nagy István agrárminiszter volt, akit a megnyitón Farkas Sándor miniszterhelyettes, parlamenti államtitkár képviselt. A zsűri tagjai: Dr. Juhász Anikó agrárgazdaságért felelős helyettes államtitkár (AM), a zsűri elnöke, Jakab István, az Országgyűlés alelnöke, a zsűri társelnöke, Székely Erika, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara szakképzési és szaktanácsadási igazgatója, a zsűri társelnöke, Dr. habil. Mikó Edit egyetemi docens, az SZTE Mezőgazdasági Kar dékánja, a kiállításszervező Hód-Mezőgazda Zrt. képviseletében, Kurusa Tamás termelési vezérigazgató-helyettes, Isaszegi Norbert termelési vezérigazgató-helyettes, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. (Mezőhegyes), Bernhardt Ferenc, a Bonafarm Mezőgazdaság műszaki-stratégiai fejlesztési igazgatója voltak.

A rendezvényen Karunk oktatója, Dr. Benk Ákos, főiskolai docens irányította a gyakorlati feladatokból álló showt, és ő adta át az SZTE Mezőgazdasági Kar különdíjait is.

Az Agrárszakképző Intézmények III. Országos Gazdászversenyén, a tavalyi győzelem után, ismét az I. helyen végzett a Déli ASzC Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium (Kiskunfélegyháza) csapata, a II. helyet a Déli ASzC Csapó Dániel Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium (Szekszárd) csapata szerezte meg, a III. helyezett pedig a Kisalföldi ASzC Veres Péter Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium (Győr) csapata lett.

A nyertesek a többi között megkapták a Szegedi Tudományegyetem Különdíját is. Az 1. helyezett csapat tagjai 150.000 Ft, a 2. helyezett csapat tagjai 100.000 Ft, a 3. helyezett csapat tagjai 75.000 Ft ösztöndíjat nyertek, amelyet sikeres felvételi esetén, a Kar hallgatójaként fognak megkapni. Emellett a 3-3 fős csapatok kari ajándékcsomagokat is átvehettek.

IMG_0797

IMG_0801

IMG_0804

I. helyezett csapat tagjai (Déli ASzC Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium, Kiskunfélegyháza): Dora Szabolcs, Molnár Martin, Túri Szabolcs;

II. helyezett csapat tagjai (Déli ASzC Csapó Dániel Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium, Szekszárd): Benczenleitner Szebasztián, Keserű Zsolt, Orosz Dávid;

III. helyezett csapat tagjai (Kisalföldi ASzC Veres Péter Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium, Győr): Jánó Laura, Jóna Simon Péter, Tóth Richárd.

IMG_0812