Huszonhat_szazalekkal_tobb

Huszonhat százalékkal több hallgató kezdi meg 2021/22-es tanévet az SZTE Mezőgazdasági Karán, mint tavaly

Sikeres felvételi eljárást zárt a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara. Dr. Mikó Edit, a vásárhelyi kar dékánja az intézmény sajtótájékoztatóján elmondta, hogy a pandémia miatti online nyílt napok, és a kevesebb személyes kapcsolatfelvételi lehetőség ellenére is a jelentkezők több mint 50 százaléka első helyen jelölte meg az SZTE Mezőgazdasági Karát a felvételi eljárás során.

Dr. Komarek Levente oktatási dékánhelyettes hozzátette, hogy összesen 158 hallgató nyert felvételt alapképzési szakokra és felsőoktatási szakképzési szakokra, emellett további 35 külföldi hallgatót is felvettek az általános felvételi eljárás során a Mezőgazdasági Karra, amely 26 százalékkal több hallgatót jelent, mint az előző tanévben. A felvettek több mint 70 százaléka alapképzési szakon folytatja tanulmányait a vásárhelyi karon.

Idén a legnépszerűbbek a mezőgazdasági mérnöki és vidékfejlesztési agrármérnöki alapképzési szakok voltak. Szintén idei újdonság volt, hogy a felsőoktatási szakképzésben korábban megszerzett oklevelek minősítése alapján is kérhették a pontszámítást a jelentkezők a felvételi eljárás során. Az idei évben a jelentkezők közül 82-en rendelkeztek korábban megszerezett egyetemi, vagy felsőoktatási szakképzési végzettséggel, közülük 32, korábban a vásárhelyi karon felsőoktatási szakképzésben oklevelet szerzett diák kérte újra felvételét az intézményünkbe. A frissen végzett középiskolások létszáma közel fele volt a jelentkezőkének.

A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a jelentkezések a ponthúzás után sem zárulnak le teljesen, hiszen a pótfelvételi eljárás július 29-étől, augusztus 8-áig tart majd. Az SZTE Mezőgazdasági Karán alapképzésben levelező és nappali tagozaton is lehet a pótfelvételin állami ösztöndíjas és önköltséges formában is jelentkezni a kar valamennyi alapképzésére, míg a felsőoktatási szakképzésben csak önköltséges formában lehetséges a jelentkezés. A pótfelvételi eljárás, a felvi.hu oldal e-felvételi felületén történik, ám csak egy helyet jelölhet meg a jelentkező és minden szükséges, megadott dokumentumot fel kell töltenie az elektronikus jelentkezési felületen. A pótfelvételin azokat várjuk, akik nem nyertek felvételt, vagy nem is jelentkeztek az általános felvételi eljárásban.