Friss hírek

2017. május 08.

Az Új Nemzeti Kiválóság Program ösztöndíjpályázatai, a felsőoktatásban részt vevő hallgatói, kutatói kiválóságot támogatják olyan - alapképzésben, a mesterképzésben vagy a doktori képzésben részt vevő - hallgatók, doktorjelöltek, valamint fiatal oktatók, kutatók támogatásával, akik a felsőoktatási intézményben eredményes kutatási és alkotói tevékenységet folytatnak.

2017. április 23.

A Széchenyi István Egyetem Mezőgazdaság- és Élelmiszertudományi Karán (Mosonmagyaróvár), 2017. április 5-7. között zajlott a XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK), amelyen hallgatóink szép eredményeket értek el.

2017. március 14.

Az Emberi Erőforrások Minisztere hátrányos helyzetű (elsősorban roma) fiatalok számára, média témában alkotói támogatásra pályázati felhívást tesz közzé.

2017. március 13.

A Szegedi Tudományegyetem agrárképzése (mezőgazdaság és erdőgazdálkodás) 2017-ben a brit QS World University Rankings világegyetemi rangsorában ismét az előkelő 151-200 helyre került. Ezen a ranglistán a hazai agrárképzést folytató felsőoktatási intézmények közül a Szegedi Tudományegyetem mellett, a Debreceni Egyetem ért el hasonló szép sikert.

2017. március 08.

Hét területen került a világ legjobb 500 egyeteme közé a Szegedi Tudományegyetem a Quacquarelli Symonds (QS) legfrissebb tudományterületi listáin.

2017. február 07.

Az ERASMUS+ és az ERASMUS Kreditmobilitási program keretében 174 új külföldi hallgató kezdi meg tanulmányait a Szegedi Tudományegyetemen a 2016/2017. tanév II. félévében. A diákok 19 ország 76 város 87 egyeteméről érkeztek az SZTE 12 karára. Beilleszkedésüket Orientációs Héttel segítik.

2017. február 03.

A Szegedi Tudományegyetemen az ETR helyére a Neptun Egységes Tanulmányi Rendszer lép. A változás kapcsán felmerülő kérdésekre az SZTE oktatási rektorhelyettese és az egyetem oktatási igazgatója válaszolt.