Friss hírek

2018. február 16.

Középiskolások, egyetemisták figyelem! Az AGRA Alapítvány esszéíró pályázatot hirdet szelektív hulladékgyűjtés-és feldolgozás, újrahasznosítás, tudatos vásárlás témaköreiben. Fődíj egy tablet! Jelentkezz!

2018. február 03.

Vadgazdálkodási kutatócsoportunk Dr. Majzinger István intézetvezető egyetemi docens vezetésével a mezei nyúl állomány létszámának növelésének új módszerét dolgozta ki.

2018. január 30.

2018. január 25-én Nyílt Napot szerveztünk és vendégtanári előadásokat tartottunk Karunkon.

2018. január 27.

A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara 2018. január 20-án tartotta diplomaátadó ünnepségét Hódmezővásárhelyen, a Bessenyei Ferenc Művelődési Központban.

2018. január 21.

Az Agrárgazdasági Kutató Intézet ügyvivő-szakértő munkakörbe pályázatot hirdet egy fő részére a Piaci és Árinformációs Osztályra.

2018. január 16.

Az SZTE Mezőgazdasági Kara pályázatot hirdet egyetemi docensi, főiskolai docensi, valamint adjunktus/tanársegédi munkakörök betöltésére.

2017. december 12.

Az SZTE Sófi József a Szegedi Tehetségekért Alapítvány 2018-ban is ösztöndíjakkal támogatja a kiemelkedő tanulmányi és tudományos eredményekkel rendelkező egyetemi hallgatókat. Az Alapítvány ösztöndíjaira 2018. február 14. (szerda) 12 óráig lehet pályázni.

2017. december 06.

A Mezőgazdasági Kar II. évf. mezőgazdasági mérnök és vadgazda mérnök szakos hallgatói, valamint a II. évf. mezőgazdasági mérnök szakos külföldi hallgatók 2017. december 5.-én tanulmányi kiránduláson vettek részt az Országos Meteorológiai Szolgálat Szegedi Meteorológiai Obszervatóriumában, ahol megtekintették a napi észlelési gyakorlatban használatos műszereket, azok egy részét működés közben figyelték meg, tájékoztatták őket az alkalmazott szoftverekről, továbbá betekintést kaptak az intézmény működésébe.

2017. november 18.

Meghívó a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából rendezett konferenciára

2017. november 12.

A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara tehetséggondozó program keretében a 2017/2018-as tanévben is meghirdeti a pályázatot középiskolások számára.

2017. október 30.

Az Országgyűlés Elnöke, a Miniszterelnökséget vezető miniszter, valamint az Európai Bizottság Magyarországi Képviseletének vezetője pályázatot hirdet "Magyarország és a közép-európai térség az Európai Unióban, az Európai Unió a világban" címmel egyetemi és főiskolai hallgatók részére.

2017. október 17.

Nyilvánosságra hozta a legjobb feltörekvő kelet-európai és közép-ázsiai felsőoktatási intézmények 200-as listáját a Quacquarelli Symonds (QS). A rangsorban a 27. helyen végzett a Szegedi Tudományegyetem, ezzel a vizsgált intézmények legjobb egy százalékában szerepel.

2017. október 12.

A hagyományoknak megfelelően a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara Nyílt Napokat tart, melyek keretében teljes körű felvételi tájékoztatást nyújtunk, és az érdeklődők megismerhetik képzési kínálatunkat. A program keretében igény esetén óralátogatásra is van lehetőség.

2017. szeptember 03.

Karunk 1. számú csapata második helyezést ért el

2017. augusztus 31.

A természettudomány, a társadalomtudomány az élettudományok érdekes területeit ismerhetik meg, látványos előadások és laborlátogatások részesei lehetnek azok, akik részt vesznek az idei Kutatók Éjszakája SZTE szervezte programjain Szegeden és Hódmezővásárhelyen. Minden rendezvény ingyenes.

2017. augusztus 29.

A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Mezőgazdasági Kara Állami Vadászvizsgát megelőző tanfolyamot indít.

2017. augusztus 22.

A világ legjobb nyolcszáz egyeteme közé került az SZTE az Academic Ranking of World Universities (ARWU) 2017-es listáján. A rangsorban a szegedi egyetem az 501-600. helyen szerepel.

2017. március 14.

Az Emberi Erőforrások Minisztere hátrányos helyzetű (elsősorban roma) fiatalok számára, média témában alkotói támogatásra pályázati felhívást tesz közzé.

2017. március 13.

A Szegedi Tudományegyetem agrárképzése (mezőgazdaság és erdőgazdálkodás) 2017-ben a brit QS World University Rankings világegyetemi rangsorában ismét az előkelő 151-200 helyre került. Ezen a ranglistán a hazai agrárképzést folytató felsőoktatási intézmények közül a Szegedi Tudományegyetem mellett, a Debreceni Egyetem ért el hasonló szép sikert.

2017. március 08.

Hét területen került a világ legjobb 500 egyeteme közé a Szegedi Tudományegyetem a Quacquarelli Symonds (QS) legfrissebb tudományterületi listáin.

2017. február 07.

Az ERASMUS+ és az ERASMUS Kreditmobilitási program keretében 174 új külföldi hallgató kezdi meg tanulmányait a Szegedi Tudományegyetemen a 2016/2017. tanév II. félévében. A diákok 19 ország 76 város 87 egyeteméről érkeztek az SZTE 12 karára. Beilleszkedésüket Orientációs Héttel segítik.

2017. február 03.

A Szegedi Tudományegyetemen az ETR helyére a Neptun Egységes Tanulmányi Rendszer lép. A változás kapcsán felmerülő kérdésekre az SZTE oktatási rektorhelyettese és az egyetem oktatási igazgatója válaszolt.