Friss hírek

2017. november 18.

Meghívó a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából rendezett konferenciára

2017. november 12.

A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara tehetséggondozó program keretében a 2017/2018-as tanévben is meghirdeti a pályázatot középiskolások számára.

2017. október 30.

Az Országgyűlés Elnöke, a Miniszterelnökséget vezető miniszter, valamint az Európai Bizottság Magyarországi Képviseletének vezetője pályázatot hirdet "Magyarország és a közép-európai térség az Európai Unióban, az Európai Unió a világban" címmel egyetemi és főiskolai hallgatók részére.

2017. október 30.

Az SZTE Mezőgazdasági Kar Gazdálkodási és Vidékfejlesztési Intézete pályázatot hirdet egyetemi docens, főiskolai docens valamint tanársegéd/adjunktus munkakörök betöltésére.

2017. október 25.
2017. október 17.

Nyilvánosságra hozta a legjobb feltörekvő kelet-európai és közép-ázsiai felsőoktatási intézmények 200-as listáját a Quacquarelli Symonds (QS). A rangsorban a 27. helyen végzett a Szegedi Tudományegyetem, ezzel a vizsgált intézmények legjobb egy százalékában szerepel.

2017. október 12.

A hagyományoknak megfelelően a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara Nyílt Napokat tart, melyek keretében teljes körű felvételi tájékoztatást nyújtunk, és az érdeklődők megismerhetik képzési kínálatunkat. A program keretében igény esetén óralátogatásra is van lehetőség.

2017. szeptember 26.
2017. szeptember 03.

Karunk 1. számú csapata második helyezést ért el

2017. augusztus 31.

A természettudomány, a társadalomtudomány az élettudományok érdekes területeit ismerhetik meg, látványos előadások és laborlátogatások részesei lehetnek azok, akik részt vesznek az idei Kutatók Éjszakája SZTE szervezte programjain Szegeden és Hódmezővásárhelyen. Minden rendezvény ingyenes.

2017. augusztus 29.

A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Mezőgazdasági Kara Állami Vadászvizsgát megelőző tanfolyamot indít.

2017. augusztus 22.

A világ legjobb nyolcszáz egyeteme közé került az SZTE az Academic Ranking of World Universities (ARWU) 2017-es listáján. A rangsorban a szegedi egyetem az 501-600. helyen szerepel.

2017. március 14.

Az Emberi Erőforrások Minisztere hátrányos helyzetű (elsősorban roma) fiatalok számára, média témában alkotói támogatásra pályázati felhívást tesz közzé.

2017. március 13.

A Szegedi Tudományegyetem agrárképzése (mezőgazdaság és erdőgazdálkodás) 2017-ben a brit QS World University Rankings világegyetemi rangsorában ismét az előkelő 151-200 helyre került. Ezen a ranglistán a hazai agrárképzést folytató felsőoktatási intézmények közül a Szegedi Tudományegyetem mellett, a Debreceni Egyetem ért el hasonló szép sikert.

2017. március 08.

Hét területen került a világ legjobb 500 egyeteme közé a Szegedi Tudományegyetem a Quacquarelli Symonds (QS) legfrissebb tudományterületi listáin.

2017. február 07.

Az ERASMUS+ és az ERASMUS Kreditmobilitási program keretében 174 új külföldi hallgató kezdi meg tanulmányait a Szegedi Tudományegyetemen a 2016/2017. tanév II. félévében. A diákok 19 ország 76 város 87 egyeteméről érkeztek az SZTE 12 karára. Beilleszkedésüket Orientációs Héttel segítik.

2017. február 03.

A Szegedi Tudományegyetemen az ETR helyére a Neptun Egységes Tanulmányi Rendszer lép. A változás kapcsán felmerülő kérdésekre az SZTE oktatási rektorhelyettese és az egyetem oktatási igazgatója válaszolt.