Friss hírek

2017. szeptember 03.

Karunk 1. számú csapata második helyezést ért el

2017. augusztus 31.

A természettudomány, a társadalomtudomány az élettudományok érdekes területeit ismerhetik meg, látványos előadások és laborlátogatások részesei lehetnek azok, akik részt vesznek az idei Kutatók Éjszakája SZTE szervezte programjain Szegeden és Hódmezővásárhelyen. Minden rendezvény ingyenes.

2017. augusztus 29.

A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Mezőgazdasági Kara Állami Vadászvizsgát megelőző tanfolyamot indít.

2017. augusztus 22.

A világ legjobb nyolcszáz egyeteme közé került az SZTE az Academic Ranking of World Universities (ARWU) 2017-es listáján. A rangsorban a szegedi egyetem az 501-600. helyen szerepel.

2017. március 14.

Az Emberi Erőforrások Minisztere hátrányos helyzetű (elsősorban roma) fiatalok számára, média témában alkotói támogatásra pályázati felhívást tesz közzé.

2017. március 13.

A Szegedi Tudományegyetem agrárképzése (mezőgazdaság és erdőgazdálkodás) 2017-ben a brit QS World University Rankings világegyetemi rangsorában ismét az előkelő 151-200 helyre került. Ezen a ranglistán a hazai agrárképzést folytató felsőoktatási intézmények közül a Szegedi Tudományegyetem mellett, a Debreceni Egyetem ért el hasonló szép sikert.

2017. március 08.

Hét területen került a világ legjobb 500 egyeteme közé a Szegedi Tudományegyetem a Quacquarelli Symonds (QS) legfrissebb tudományterületi listáin.

2017. február 07.

Az ERASMUS+ és az ERASMUS Kreditmobilitási program keretében 174 új külföldi hallgató kezdi meg tanulmányait a Szegedi Tudományegyetemen a 2016/2017. tanév II. félévében. A diákok 19 ország 76 város 87 egyeteméről érkeztek az SZTE 12 karára. Beilleszkedésüket Orientációs Héttel segítik.

2017. február 03.

A Szegedi Tudományegyetemen az ETR helyére a Neptun Egységes Tanulmányi Rendszer lép. A változás kapcsán felmerülő kérdésekre az SZTE oktatási rektorhelyettese és az egyetem oktatási igazgatója válaszolt.