borito

Tanyakollégium III. könyvbemutató

Bemutatták a harmadik Tanyakollégium első és második körének terepmunkája során kapott eredményeket 2023.07.05-én, Lakitelken.

A program eredményeiről egy könyv készült, mely jól reprezentálja az alföldi tanyavilág jellegzetességeit, és a velük kapcsolatos területi és társadalmi problémákat.

A kutatás célja volt a tanyavilág felmérése és megismerése, az eredmények alapján a regionális és a kistérségi tervezés segítése, ajánlások kidolgozása; a két világháború közötti falujáró és tanyakutató mozgalmak hagyományainak felelevenítése.

A Tanyakollégium III. című könyv „Izsák” című fejezetét Kovács Helga és Köteles Dávid írta, valamint „Ökoszisztéma szolgáltatások, mint az Izsáki tanyavilág kitörési pontjai” címmel tanulmányt írt és előadást tartott a konferencián Kovács Helga, a Gazdálkodási és Vidékfejlesztési Intézet tanársegédje.

Videó a kötetről: