meghivo_honlapra

A Szegedi Tudományegyetem Tangazdaságában „nézhetnek szét” a látogatók a Mezőgazdasági Kar családi napján

„Nézz szét nálunk!” címmel családi napot tartunk 2021. július 3-án, szombaton, 9 és 16 óra között. A programok helyszíne a Kar Hódmezővásárhely, Aranyág kert 6. szám alatt található Takács Ferenc Képző Központja, valamint az SZTE Tangazdaság Kft. telephelye (472. sz. főút 195. km).

Az egész napos programok 9-től 15 óráig tartanak. Drón- és trófea-bemutatóval, valamint légfegyveres lövészettel várjuk az érdeklődőket, emellett Teljes kép a tejről címmel a tejjel kapcsolatos tévhitekről is beszélgethetnek a kar szakértőivel a résztvevők. A látogatók szintén 9-től 15 óráig lovas kocsin járhatják be a Tangazdaság területét, 11 órától 13 óráig pedig egy állatorvosi oknyomozás (boncolás) részleteibe pillanthatnak be.

A standokon egész nap ételt-italt vásárolhatnak a látogatók, illetve kézművesek is elhozzák majd portékáikat.

A rendezvény kísérő programjaként a gyerekeket 10 éves korig rajzversennyel, terményfelismerő játékkal, a középiskolás korosztályt pedig kvíz-kérdésekkel várjuk. Szelfi-falunknál fotózkodhatnak is a látogatók.

Délelőtt 10 órakor a helyszínen tartjuk meg „Gazdálkodj okosan!” középiskolásoknak szóló pályázatunk díjátadóját, ahol a legeredményesebbek ösztöndíj-támogatásban részesülnek.

Az ingyenes rendezvény védettségi igazolvány nélkül látogatható, a legtöbb program kültéri, de a zárt térben tartott programokon való részvétel feltétele az orrot és szájat eltakaró maszk használata.

A programot az Agrárminisztérium támogatja.